ActivăSRL

CONTAB PREST S.R.L.

Str. Castanilor Nr. 2, Orş. Tăşnad, Jud. Satu Mare, 445300

CAEN 4762: Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CUI
8308732
Reg. Com.
J30/196/1996
Înființată
26 februarie 1996
Vechime
30 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
106 mii lei
Profit net 2025
357 lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.04.1996

Rezumat

Pe scurt

CONTAB PREST S.R.L. (CUI 8308732) este o societate cu răspundere limitată activă din Tășnad, județul Satu Mare, înființată în 1996. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN 4762).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 105.837 lei (-8,4% față de 2024) și un profit net de 357 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8308732
Nr. Reg. Com.
J30/196/1996
EUID
ROONRC.J30/196/1996
Cod CAEN principal
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
Data înființării
26 februarie 1996
Vechime
30 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Castanilor Nr. 2, Orş. Tăşnad, Jud. Satu Mare, 445300

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • ••• LILI••• ANTO•••
  • ••• OCTAV•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-8,4% față de 2024

105.837 RON

2024: 115.600 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 132.781 RONAnul 2017: 122.250 RONAnul 2018: 128.459 RONAnul 2019: 102.581 RONAnul 2020: 88.852 RONAnul 2021: 92.735 RONAnul 2022: 100.675 RONAnul 2023: 110.437 RONAnul 2024: 115.600 RONAnul 2025: 105.837 RON

Profit net 2025

+105,5% față de 2024

357 RON

2024: -6.474 RON

-15k-10k-5k05k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -14.121 RONAnul 2017: 2.089 RONAnul 2018: 866 RONAnul 2019: 422 RONAnul 2020: 381 RONAnul 2021: 833 RONAnul 2022: 363 RONAnul 2023: 1.137 RONAnul 2024: -6.474 RONAnul 2025: 357 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    106 mii lei
    Profit net
    357 lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    116 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    110 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    101 mii lei
    Profit net
    363 lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    93 mii lei
    Profit net
    833 lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    381 lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    103 mii lei
    Profit net
    422 lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    128 mii lei
    Profit net
    866 lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    122 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    133 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,3%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,67Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 67% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
76%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

76% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/196/1996, sub denumirea CONTAB PREST SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONTAB PREST S.R.L.

Este CONTAB PREST S.R.L. activă?

Da. CONTAB PREST S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONTAB PREST S.R.L.?

Cifra de afaceri a CONTAB PREST S.R.L. în 2025 a fost de 105.837 lei, în scădere cu 8,4% față de 2024.

Ce profit a avut CONTAB PREST S.R.L. în 2025?

În 2025, CONTAB PREST S.R.L. a înregistrat un profit net de 357 lei.

Ce activitate are CONTAB PREST S.R.L.?

Activitatea principală a CONTAB PREST S.R.L. este Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN 4762).

Unde are sediul CONTAB PREST S.R.L.?

CONTAB PREST S.R.L. are sediul social la adresa Str. Castanilor Nr. 2, Orș. Tășnad, Jud. Satu Mare, 445300.

CONTAB PREST S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. CONTAB PREST S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

CONTAB PREST S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CONTAB PREST S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONTAB PREST S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].