Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 93 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CONSTRUENDO SRL (CUI 19277925) este o societate cu răspundere limitată activă din Comuna Dobroteasa, județul Olt, înființată în 2006. Activitatea principală este Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN 4521).
În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 49.776 lei (-36% față de 2021) și un profit net de 46.300 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 67.991 lei |
| 2014 | 109.763 lei |
| 2015 | 29.854 lei |
| 2016 | 122.429 lei |
| 2017 | 148.032 lei |
| 2018 | 192.070 lei |
| 2019 | 9.757 lei |
| 2020 | 31.837 lei |
| 2021 | 77.364 lei |
| 2022 | 49.776 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49.776 | 77.364 | 31.837 | 9.757 | 192.070 | 148.032 | 122.429 | 29.854 | 109.763 | 67.991 |
| Profit net | 46.300 | 80.341 | -2.270 | -15.820 | 154.893 | 151.184 | 95.130 | 2 | 51.501 | 29.177 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | - | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 77.428 | 77.428 | 71.835 | 61.244 | 68.684 | 58.684 | 30.084 | 15.941 | 7.610 | 14.100 |
| Active circulante | 689.005 | 597.161 | 443.840 | 469.019 | 693.434 | 500.958 | 267.987 | 143.516 | 81.772 | 17.437 |
| Stocuri | 46.101 | 44.596 | 42.574 | 39.598 | 39.034 | 32.604 | - | - | - | - |
| Creanțe | 478.407 | 403.447 | 300.430 | 313.261 | 402.903 | 447.657 | 258.989 | 105.061 | 66.934 | 4.769 |
| Datorii | 178.587 | 133.042 | 54.469 | 66.787 | 282.822 | 235.239 | 124.851 | 81.368 | 82.396 | 76.052 |
| Capitaluri proprii | 587.846 | 541.547 | 461.206 | 463.476 | 479.296 | 324.403 | 173.220 | 78.089 | 6.986 | -44.515 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 93 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,86 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
23% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CONSTRUENDO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CONSTRUENDO SRL în 2022 a fost de 49.776 lei, în scădere cu 36% față de 2021.
În 2022, CONSTRUENDO SRL a înregistrat un profit net de 46.300 lei.
Activitatea principală a CONSTRUENDO SRL este Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN 4521).
CONSTRUENDO SRL are sediul social la adresa Comuna Dobroteasa, Jud. Olt, 237145.
Nu. CONSTRUENDO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CONSTRUENDO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].