CONSTRUCŢII SILVA OAŞ SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 08.08.2017
VRĂTICEL Nr. 81, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Jud. Satu Mare, 445200 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL (CUI 38078635) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, județul Satu Mare, înființată în 2017. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23,3 mil. lei (-42% față de 2024) și un profit net de 6,27 mil. lei, cu 31 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
23,3 millei
−42,2%, față de 2024
Profit net 2025
6,3 millei
−57,5%, față de 2024
Angajați 2025
31
−11,4%, față de 2024
Marjă netă
26,9%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20171.420.287 lei
20183.955.120 lei
20194.409.602 lei
20204.474.721 lei
20214.861.168 lei
20228.406.706 lei
20239.286.328 lei
202440.274.096 lei
202523.288.819 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri23.288.81940.274.0969.286.3288.406.7064.861.1684.474.7214.409.6023.955.1201.420.287
Profit net6.269.83514.753.0612.287.3083.645.9581.139.8311.920.7221.832.8391.948.829794.738
Număr mediu de angajați31352118151419129
Active imobilizate2.026.6491.163.327933.005807.731694.119322.981424.554221.17833.300
Active circulante10.690.73320.859.6514.946.4014.443.9681.342.3982.268.3312.113.3982.084.193980.499
Stocuri-----97---
Creanțe7.292.78418.813.6454.746.2643.346.3591.009.1722.077.6501.791.0361.196.237277.608
Datorii6.746.7217.364.5421.983.4511.617.475626.372262.086484.448347.842218.861
Capitaluri proprii6.270.03514.753.2614.172.4263.650.2781.426.9522.329.2262.053.5041.957.529794.938
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
27% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,58 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,58 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
52% Față de anul anterior: în creștere

52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 08.08.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
38078635
Nr. Reg. Com.
J2017000951302
EUID
ROONRC.J2017000951302
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
8 august 2017
Vechime
9 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
VRĂTICEL Nr. 81, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Jud. Satu Mare, 445200
Domiciliu fiscal
Str. Vrăticel Nr. 81, Orş. Negreşti-Oaş, Jud. Satu Mare, 445200

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0748••••••
  • 0745••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • LO••• GRIG•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2017
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/951/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CONSTRUCŢII SILVA OAŞ SRL

Este CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL activă?

Da. CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

Cifra de afaceri a CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL în 2025 a fost de 23.288.819 lei (23,3 mil. lei), în scădere cu 42% față de 2024.

Ce profit a avut CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL în 2025?

În 2025, CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL a înregistrat un profit net de 6,27 mil. lei (6.269.835 lei).

Ce activitate are CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

Activitatea principală a CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL are sediul social la adresa VRĂTICEL Nr. 81, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Jud. Satu Mare, 445200.

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este plătitoare de TVA?

Da. CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONSTRUCŢII SILVA OAŞ SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].