RadiatăSRL

CONSTRUCT SYN SRL

Str. St. L. Roth Nr. 559, Sat Prejmer Com. Prejmer, Jud. Braşov, 507165

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
17463590
Reg. Com.
J08/922/2005
Înființată
7 aprilie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2013
1,6 mil. lei
Profit net 2013
-2,0 mil. lei
Angajați 2013
15

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 22.10.2019

Rezumat

Pe scurt

CONSTRUCT SYN SRL (CUI 17463590) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Prejmer, județul Brașov, înființată în 2005 și radiată în 2019. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 1,58 mil. lei (-25% față de 2012) și o pierdere netă de 2,05 mil. lei, cu 15 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17463590
Nr. Reg. Com.
J08/922/2005
EUID
ROONRC.J08/922/2005
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
7 aprilie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. St. L. Roth Nr. 559, Sat Prejmer Com. Prejmer, Jud. Braşov, 507165

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CONTINEN••• 2••• S•••
  • PĂTRUN••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2013, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2013

-24,8% față de 2012

1.575.864 RON

2012: 2.095.937 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil200820092010201120122013Anul 2008: 6.129.537 RONAnul 2009: 3.260.702 RONAnul 2010: 4.573.542 RONAnul 2011: 3.922.191 RONAnul 2012: 2.095.937 RONAnul 2013: 1.575.864 RON

Profit net 2013

-388,0% față de 2012

-2.047.614 RON

2012: -419.553 RON

-3 mil-2 mil-1 mil01 mil200820092010201120122013Anul 2008: 164.620 RONAnul 2009: 5.982 RONAnul 2010: 90.246 RONAnul 2011: 959 RONAnul 2012: -419.553 RONAnul 2013: -2.047.614 RON

Evoluție pe ani

  • 2013

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    -2,0 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2012

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    -420 mii lei
    Angajați
    20
  • 2011

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    959 lei
    Angajați
    22
  • 2010

    Cifra de afaceri
    4,6 mil. lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    21
  • 2009

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    7
  • 2008

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    165 mii lei
    Angajați
    12

Analiză

Indicatori financiari 2013

Marjă netăSlab
-130%Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Firma a pierdut 129,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,32Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Activele circulante acoperă doar 32% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
223%Față de anul anterior: în creștere
20092010201120122013

223% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2018

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2005 - 2015)
  1. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/922/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONSTRUCT SYN SRL

Este CONSTRUCT SYN SRL activă?

Nu. CONSTRUCT SYN SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2019.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT SYN SRL?

Cifra de afaceri a CONSTRUCT SYN SRL în 2013 a fost de 1.575.864 lei (1,58 mil. lei), în scădere cu 25% față de 2012.

Ce profit a avut CONSTRUCT SYN SRL în 2013?

În 2013, CONSTRUCT SYN SRL a înregistrat o pierdere netă de 2,05 mil. lei (2.047.614 lei).

Câți angajați avea CONSTRUCT SYN SRL?

Conform bilanțului pe 2013, CONSTRUCT SYN SRL a avut în medie 15 angajați (față de 20 de angajați în 2012).

Ce activitate avea CONSTRUCT SYN SRL?

Activitatea principală a CONSTRUCT SYN SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul CONSTRUCT SYN SRL?

CONSTRUCT SYN SRL avea sediul social la adresa Str. St. L. Roth Nr. 559, Sat Prejmer Com. Prejmer, Jud. Brașov, 507165.

CONSTRUCT SYN SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONSTRUCT SYN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONSTRUCT SYN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].