ActivăSRL

CONSTRUCT SCAFI SRL

Nr. 198/C, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, Jud. Timiş, 307370

CAEN 4334: Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CUI
15901006
Reg. Com.
J2003002683356
Înființată
13 noiembrie 2003
Vechime
22 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
2,5 mil. lei
Profit net 2025
396 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.11.2003

Rezumat

Pe scurt

CONSTRUCT SCAFI SRL (CUI 15901006) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Săcălaz, județul Timiș, înființată în 2003. Activitatea principală este Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,52 mil. lei (-25% față de 2024) și un profit net de 396.496 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15901006
Nr. Reg. Com.
J2003002683356
EUID
ROONRC.J2003002683356
Cod CAEN principal
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Data înființării
13 noiembrie 2003
Vechime
22 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 198/C, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, Jud. Timiş, 307370

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SCAFA••• COS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-24,9% față de 2024

2.519.432 RON

2024: 3.352.895 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.175.800 RONAnul 2017: 533.438 RONAnul 2018: 2.706.604 RONAnul 2019: 3.538.174 RONAnul 2020: 2.393.360 RONAnul 2021: 2.632.946 RONAnul 2022: 1.538.943 RONAnul 2023: 3.871.236 RONAnul 2024: 3.352.895 RONAnul 2025: 2.519.432 RON

Profit net 2025

-20,9% față de 2024

396.496 RON

2024: 501.074 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.427 RONAnul 2017: 12.310 RONAnul 2018: 1.033.810 RONAnul 2019: 976.993 RONAnul 2020: 441.591 RONAnul 2021: 456.093 RONAnul 2022: 87.109 RONAnul 2023: 465.298 RONAnul 2024: 501.074 RONAnul 2025: 396.496 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    396 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    501 mii lei
    Angajați
    12
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    465 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    456 mii lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    442 mii lei
    Angajați
    12
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    977 mii lei
    Angajați
    12
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2017

    Cifra de afaceri
    533 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    15
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
16%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,61Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,61 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
51%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2003

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/2683/2003.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONSTRUCT SCAFI SRL

Este CONSTRUCT SCAFI SRL activă?

Da. CONSTRUCT SCAFI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT SCAFI SRL?

Cifra de afaceri a CONSTRUCT SCAFI SRL în 2025 a fost de 2.519.432 lei (2,52 mil. lei), în scădere cu 25% față de 2024.

Ce profit a avut CONSTRUCT SCAFI SRL în 2025?

În 2025, CONSTRUCT SCAFI SRL a înregistrat un profit net de 396.496 lei.

Ce activitate are CONSTRUCT SCAFI SRL?

Activitatea principală a CONSTRUCT SCAFI SRL este Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

Unde are sediul CONSTRUCT SCAFI SRL?

CONSTRUCT SCAFI SRL are sediul social la adresa Nr. 198/C, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, Jud. Timiș, 307370.

CONSTRUCT SCAFI SRL este plătitoare de TVA?

Da. CONSTRUCT SCAFI SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CONSTRUCT SCAFI SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONSTRUCT SCAFI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONSTRUCT SCAFI SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].