ActivăSRL

CONSTRUCT LUX D & G SRL

Str. Republicii Nr. 156 A, Sat Purcăreni Com. Tărlungeni, Jud. Braşov

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
16884620
Reg. Com.
J2004002513089
Înființată
27 octombrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
791 mii lei
Profit net 2025
210 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.10.2004

Rezumat

Pe scurt

CONSTRUCT LUX D & G SRL (CUI 16884620) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Purcăreni, comuna Tărlungeni, județul Brașov, înființată în 2004. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 790.621 lei (-28% față de 2024) și un profit net de 210.359 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16884620
Nr. Reg. Com.
J2004002513089
EUID
ROONRC.J2004002513089
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
27 octombrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Republicii Nr. 156 A, Sat Purcăreni Com. Tărlungeni, Jud. Braşov

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • IO••• DAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-27,9% față de 2024

790.621 RON

2024: 1.096.972 RON

0500k1 mil2 mil2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 415.924 RONAnul 2016: 746.161 RONAnul 2017: 479.711 RONAnul 2019: 500.525 RONAnul 2020: 611.607 RONAnul 2021: 383.110 RONAnul 2022: 652.238 RONAnul 2023: 947.037 RONAnul 2024: 1.096.972 RONAnul 2025: 790.621 RON

Profit net 2025

-57,9% față de 2024

210.359 RON

2024: 499.377 RON

0200k400k600k2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 5 RONAnul 2016: 154.391 RONAnul 2017: 34.683 RONAnul 2019: 217.688 RONAnul 2020: 246.547 RONAnul 2021: 35.025 RONAnul 2022: 220.669 RONAnul 2023: 369.236 RONAnul 2024: 499.377 RONAnul 2025: 210.359 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    791 mii lei
    Profit net
    210 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    499 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    947 mii lei
    Profit net
    369 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    652 mii lei
    Profit net
    221 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    383 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    612 mii lei
    Profit net
    247 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    501 mii lei
    Profit net
    218 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    480 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    746 mii lei
    Profit net
    154 mii lei
    Angajați
    7
  • 2015

    Cifra de afaceri
    416 mii lei
    Profit net
    5 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
27%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,95Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 95% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
44%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2023

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2004

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2513/2004.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONSTRUCT LUX D & G SRL

Este CONSTRUCT LUX D & G SRL activă?

Da. CONSTRUCT LUX D & G SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT LUX D & G SRL?

Cifra de afaceri a CONSTRUCT LUX D & G SRL în 2025 a fost de 790.621 lei, în scădere cu 28% față de 2024.

Ce profit a avut CONSTRUCT LUX D & G SRL în 2025?

În 2025, CONSTRUCT LUX D & G SRL a înregistrat un profit net de 210.359 lei.

Ce activitate are CONSTRUCT LUX D & G SRL?

Activitatea principală a CONSTRUCT LUX D & G SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul CONSTRUCT LUX D & G SRL?

CONSTRUCT LUX D & G SRL are sediul social la adresa Str. Republicii Nr. 156 A, Sat Purcăreni Com. Tărlungeni, Jud. Brașov.

CONSTRUCT LUX D & G SRL este plătitoare de TVA?

Da. CONSTRUCT LUX D & G SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CONSTRUCT LUX D & G SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONSTRUCT LUX D & G SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONSTRUCT LUX D & G SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].