ActivăSRL

CONSTRUCT-2M SRL

Str. Podului Nr. 131, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550263

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
17942460
Reg. Com.
J2005001287324
Înființată
9 septembrie 2005
Vechime
21 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
28 mii lei
Profit net 2025
-78 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.09.2005

Rezumat

Pe scurt

CONSTRUCT-2M SRL (CUI 17942460) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 27.600 lei (-86% față de 2024) și o pierdere netă de 78.085 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17942460
Nr. Reg. Com.
J2005001287324
EUID
ROONRC.J2005001287324
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 septembrie 2005
Vechime
21 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Podului Nr. 131, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550263

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MĂ••• RA••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-86,4% față de 2024

27.600 RON

2024: 202.784 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 706.138 RONAnul 2017: 1.613.787 RONAnul 2018: 1.437.065 RONAnul 2019: 593.425 RONAnul 2020: 1.638.613 RONAnul 2021: 655.553 RONAnul 2022: 622.266 RONAnul 2023: 353.516 RONAnul 2024: 202.784 RONAnul 2025: 27.600 RON

Profit net 2025

-9922,0% față de 2024

-78.085 RON

2024: 795 RON

-1 mil-500k0500k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -318.855 RONAnul 2017: -454.118 RONAnul 2018: 277.572 RONAnul 2019: -751.680 RONAnul 2020: -559.649 RONAnul 2021: 15.321 RONAnul 2022: 7.964 RONAnul 2023: -82.047 RONAnul 2024: 795 RONAnul 2025: -78.085 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    -78 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    203 mii lei
    Profit net
    795 lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    354 mii lei
    Profit net
    -82 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    622 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    656 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    -560 mii lei
    Angajați
    13
  • 2019

    Cifra de afaceri
    593 mii lei
    Profit net
    -752 mii lei
    Angajați
    10
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    278 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    -454 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    706 mii lei
    Profit net
    -319 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-283%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 282,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,07Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 7,4% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
236%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

236% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1287/2005.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONSTRUCT-2M SRL

Este CONSTRUCT-2M SRL activă?

Da. CONSTRUCT-2M SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT-2M SRL?

Cifra de afaceri a CONSTRUCT-2M SRL în 2025 a fost de 27.600 lei, în scădere cu 86% față de 2024.

Ce profit a avut CONSTRUCT-2M SRL în 2025?

În 2025, CONSTRUCT-2M SRL a înregistrat o pierdere netă de 78.085 lei.

Ce activitate are CONSTRUCT-2M SRL?

Activitatea principală a CONSTRUCT-2M SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul CONSTRUCT-2M SRL?

CONSTRUCT-2M SRL are sediul social la adresa Str. Podului Nr. 131, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550263.

CONSTRUCT-2M SRL este plătitoare de TVA?

Da. CONSTRUCT-2M SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

CONSTRUCT-2M SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONSTRUCT-2M SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONSTRUCT-2M SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].