ActivăSRL

CONSELIS SABCOM SRL

ZIZIN Nr. 459, Sat Zizin Com. Tărlungeni, Jud. Braşov, 507223

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
35571883
Reg. Com.
J08/217/2016
Înființată
2 februarie 2016
Vechime
10 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2023
17 mii lei
Profit net 2023
152 lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 02.02.2016

Rezumat

Pe scurt

CONSELIS SABCOM SRL (CUI 35571883) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Zizin, comuna Tărlungeni, județul Brașov, înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 16.661 lei (+11% față de 2022) și un profit net de 152 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35571883
Nr. Reg. Com.
J08/217/2016
EUID
ROONRC.J8/217/2016
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
2 februarie 2016
Vechime
10 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
ZIZIN Nr. 459, Sat Zizin Com. Tărlungeni, Jud. Braşov, 507223

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CONSTAN••• ELISAB•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2023, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2023

+11,0% față de 2022

16.661 RON

2022: 15.013 RON

010k20k30k201620192020202120222023Anul 2016: 20.483 RONAnul 2019: 1.346 RONAnul 2020: 5.103 RONAnul 2021: 12.819 RONAnul 2022: 15.013 RONAnul 2023: 16.661 RON

Profit net 2023

-73,7% față de 2022

152 RON

2022: 579 RON

01k2k3k201620192020202120222023Anul 2016: 2.784 RONAnul 2019: 226 RONAnul 2020: 1.093 RONAnul 2021: 1.445 RONAnul 2022: 579 RONAnul 2023: 152 RON

Evoluție pe ani

  • 2023

    Cifra de afaceri
    17 mii lei
    Profit net
    152 lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    15 mii lei
    Profit net
    579 lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    0
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1 mii lei
    Profit net
    226 lei
    Angajați
    0
  • 2016

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2023

Marjă netăAtenție
0,9%Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,23Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,23 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
82%Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/217/2016.

  3. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONSELIS SABCOM SRL

Este CONSELIS SABCOM SRL activă?

Da. CONSELIS SABCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONSELIS SABCOM SRL?

Cifra de afaceri a CONSELIS SABCOM SRL în 2023 a fost de 16.661 lei, în creștere cu 11% față de 2022.

Ce profit a avut CONSELIS SABCOM SRL în 2023?

În 2023, CONSELIS SABCOM SRL a înregistrat un profit net de 152 lei.

Ce activitate are CONSELIS SABCOM SRL?

Activitatea principală a CONSELIS SABCOM SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul CONSELIS SABCOM SRL?

CONSELIS SABCOM SRL are sediul social la adresa ZIZIN Nr. 459, Sat Zizin Com. Tărlungeni, Jud. Brașov, 507223.

CONSELIS SABCOM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. CONSELIS SABCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CONSELIS SABCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONSELIS SABCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONSELIS SABCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].