CONS'ADA SRL Funcțiune e-Factura SRL

Înființată 05.03.1993
B-dul ION MIHALACHE Nr. 93, Bl. 14, Sc. A, Et. 9, Ap. 45, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti, 0 8559, Alte forme de învățământ n.c.a.

Prezentare

Pe scurt

CONS'ADA SRL (CUI 3592594) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 1993. Activitatea principală este Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.800 lei (-11% față de 2024) și un profit net de 12.702 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
32,8 miilei
−11,4%, față de 2024
Profit net 2025
12,7 miilei
+101,8%, față de 2024
Angajați 2025
-
Marjă netă
38,7%
Capital social
1.000lei
Vechime
33ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201650.871 lei
201739.120 lei
201833.720 lei
201934.882 lei
202037.951 lei
202143.039 lei
202240.390 lei
202323.386 lei
202437.000 lei
202532.800 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri32.80037.00023.38640.39043.03937.95134.88233.72039.12050.871
Profit net12.7026.2944.7181.9161.3881.2301.3754.680-7.3423.517
Număr mediu de angajați---1111111
Active imobilizate3.8208.32024.49528.29528.29532.90539.01545.12545.12545.125
Active circulante12.70518.16123.72615.64614.34918.68221.72430.83940.56644.167
Stocuri1298.1754.8688.3418.34211.34215.84117.96422.50329.830
Creanțe2.9141.11412.1141.114531531-5.78012.39012.888
Datorii2.62318.9873157531.3711.7022.4849.08423.49119.751
Capitaluri proprii13.9027.49447.90643.18841.27349.88558.25566.88062.20069.541
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
39% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 38,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
4,84 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,84 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
16% Față de anul anterior: în scădere

16% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 05.03.1993

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
3592594
Nr. Reg. Com.
J1993006703406
EUID
ROONRC.J1993006703406
Cod CAEN principal
8559, Alte forme de învățământ n.c.a.
Data înființării
5 martie 1993
Vechime
33 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.000 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
B-dul ION MIHALACHE Nr. 93, Bl. 14, Sc. A, Et. 9, Ap. 45, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti, 0
Domiciliu fiscal
B-dul ION MIHALACHE Nr. 93, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 11176

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 2241•••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DUMI••• OLT•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2020
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2016
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
1993
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/6703/1993. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CONS'ADA SRL

Este CONS'ADA SRL activă?

Da. CONS'ADA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONS'ADA SRL?

Cifra de afaceri a CONS'ADA SRL în 2025 a fost de 32.800 lei, în scădere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut CONS'ADA SRL în 2025?

În 2025, CONS'ADA SRL a înregistrat un profit net de 12.702 lei.

Ce activitate are CONS'ADA SRL?

Activitatea principală a CONS'ADA SRL este Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

Unde are sediul CONS'ADA SRL?

CONS'ADA SRL are sediul social la adresa B-dul ION MIHALACHE Nr. 93, Bl. 14, Sc. A, Et. 9, Ap. 45, București Sectorul 1, Jud. București, 0.

CONS'ADA SRL este plătitoare de TVA?

Nu. CONS'ADA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CONS'ADA SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONS'ADA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONS'ADA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].