CONCIVIA SA
Cal. Călăraşilor Nr. 161, Mun. Brăila, Jud. Brăila, 810274
CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- CUI
- 2252764
- Reg. Com.
- J1991000135092
- Înființată
- 28 martie 1991
- Vechime
- 35 de ani, 6 luni
- Cifra de afaceri 2025
- 297,0 mil. lei
- Profit net 2025
- 32,1 mil. lei
- Angajați 2025
- 318
Situație fiscală (ANAF)
- Activă fiscal
- Plătitoare de TVA
- Înscrisă în RO e-Factura
- Nu figurează cu datorii la ANAF
Stare la Registrul Comerțului
- funcțiune
Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.11.1992
Rezumat
Pe scurt
CONCIVIA SA (CUI 2252764) este o societate pe acțiuni activă din Brăila, înființată în 1991. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 297 mil. lei (+23% față de 2024) și un profit net de 32,1 mil. lei, cu 318 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 2252764
- Nr. Reg. Com.
- J1991000135092
- EUID
- ROONRC.J1991000135092
- Cod CAEN principal
- 4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- Data înființării
- 28 martie 1991
- Vechime
- 35 de ani, 6 luni
- Formă juridică
- SA
- Adresă sediu
- Cal. Călăraşilor Nr. 161, Mun. Brăila, Jud. Brăila, 810274
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (1)
- 0239••••••
- Email (1)
- se••@••••.ro
- Website (1)
- www.••••••.ro
- Persoane (4)
- ABR••• VAS•••
- COS••• MADA••• ALEXAN•••
- GHEOR••• BU••• RĂZ•••
- GHEOR••• BU••• TA•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2025
+22,7% față de 2024296.969.984 RON
2024: 241.942.560 RON
Profit net 2025
+15,3% față de 202432.120.330 RON
2024: 27.857.755 RON
Evoluție pe ani
2025
- Cifra de afaceri
- 297,0 mil. lei
- Profit net
- 32,1 mil. lei
- Angajați
- 318
2024
- Cifra de afaceri
- 241,9 mil. lei
- Profit net
- 27,9 mil. lei
- Angajați
- 352
2023
- Cifra de afaceri
- 144,2 mil. lei
- Profit net
- 27,9 mil. lei
- Angajați
- 324
2022
- Cifra de afaceri
- 107,4 mil. lei
- Profit net
- 21,2 mil. lei
- Angajați
- 260
2021
- Cifra de afaceri
- 46,5 mil. lei
- Profit net
- 8,3 mil. lei
- Angajați
- 258
2020
- Cifra de afaceri
- 52,6 mil. lei
- Profit net
- 7,9 mil. lei
- Angajați
- 295
2019
- Cifra de afaceri
- 36,5 mil. lei
- Profit net
- 4,4 mil. lei
- Angajați
- 215
2018
- Cifra de afaceri
- 14,4 mil. lei
- Profit net
- 469 mii lei
- Angajați
- 189
2017
- Cifra de afaceri
- 13,5 mil. lei
- Profit net
- -504 mii lei
- Angajați
- 193
2016
- Cifra de afaceri
- 15,7 mil. lei
- Profit net
- -1,4 mil. lei
- Angajați
- 240
Analiză
Indicatori financiari 2025
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,8 lei profit net.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,73 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2026
2 schimbări în conducerea firmei
Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.
- 2025
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
Cel mai mare profit net din istoric
- 2022
Stare încheiată la ONRC: Raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010
Înscrierea în Registrul RO e-Factura
- 2014
Stare nouă la ONRC: Raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010
Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 1991 - 1993)Restrânge cronologia
- 1993
Înregistrarea în scopuri de TVA
- 1991
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Brăila cu nr. J9/135/1991.
În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre CONCIVIA SA
Este CONCIVIA SA activă?
Da. CONCIVIA SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Care este cifra de afaceri a CONCIVIA SA?
Cifra de afaceri a CONCIVIA SA în 2025 a fost de 296.969.984 lei (297 mil. lei), în creștere cu 23% față de 2024.
Ce profit a avut CONCIVIA SA în 2025?
În 2025, CONCIVIA SA a înregistrat un profit net de 32,1 mil. lei (32.120.330 lei).
Ce activitate are CONCIVIA SA?
Activitatea principală a CONCIVIA SA este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
Unde are sediul CONCIVIA SA?
CONCIVIA SA are sediul social la adresa Cal. Călărașilor Nr. 161, Mun. Brăila, Jud. Brăila, 810274.
CONCIVIA SA este plătitoare de TVA?
Da. CONCIVIA SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
CONCIVIA SA are datorii la ANAF?
Nu. CONCIVIA SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre CONCIVIA SA
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].