Marjă netă
SlabFirma a pierdut 7,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CON-ART SRL (CUI 6447165) este o societate cu răspundere limitată activă din Sfântu Gheorghe, județul Covasna, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 404.783 lei (-45% față de 2024) și o pierdere netă de 28.579 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 689.115 lei |
| 2017 | 967.630 lei |
| 2018 | 1.045.188 lei |
| 2019 | 924.618 lei |
| 2020 | 934.849 lei |
| 2021 | 1.559.586 lei |
| 2022 | 1.739.454 lei |
| 2023 | 986.829 lei |
| 2024 | 733.162 lei |
| 2025 | 404.783 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 404.783 | 733.162 | 986.829 | 1.739.454 | 1.559.586 | 934.849 | 924.618 | 1.045.188 | 967.630 | 689.115 |
| Profit net | -28.579 | 16.388 | -88.372 | 179.643 | 141.926 | 43.836 | -11.164 | 235.613 | 117.868 | 7.897 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 4 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 15.582 | 21.222 | 26.863 | 15.859 | 29.297 | 47.955 | 66.613 | 19.599 | 11.925 | 9.901 |
| Active circulante | 801.468 | 744.527 | 483.807 | 541.859 | 543.689 | 311.991 | 245.561 | 467.525 | 388.911 | 497.971 |
| Stocuri | 580.896 | 345.398 | 288.250 | 176.891 | 91.570 | 53.917 | 90.801 | 89.523 | 65.574 | 86.762 |
| Creanțe | 170.247 | 164.563 | 176.583 | 177.728 | 172.210 | 43.059 | 42.706 | 40.376 | 35.316 | 79.046 |
| Datorii | 740.102 | 653.767 | 415.076 | 373.752 | 353.084 | 281.970 | 266.312 | 227.723 | 226.111 | 451.015 |
| Capitaluri proprii | 76.948 | 111.982 | 95.594 | 183.966 | 219.902 | 77.976 | 45.862 | 259.401 | 174.725 | 56.857 |
Firma a pierdut 7,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,08 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
91% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CON-ART SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CON-ART SRL în 2025 a fost de 404.783 lei, în scădere cu 45% față de 2024.
În 2025, CON-ART SRL a înregistrat o pierdere netă de 28.579 lei.
Activitatea principală a CON-ART SRL este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).
CON-ART SRL are sediul social la adresa B-dul GENERAL GRIGORE BALAN, Bl. 30, Sc. B, Et. P, Municipiul Sfântu Gheorghe, Jud. Covasna, 520082.
Da. CON-ART SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CON-ART SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].