ActivăSRL

COMTRANS CORLAN SRL

MAGHERU, Sat Magheru Com. Brezniţa-Ocol, Jud. Mehedinţi, 227072

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
1605124
Reg. Com.
J25/736/1992
Înființată
12 mai 1992
Vechime
34 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
2,6 mil. lei
Profit net 2025
12 mii lei
Angajați 2025
8

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.02.1993

Rezumat

Pe scurt

COMTRANS CORLAN SRL (CUI 1605124) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Magheru, comuna Breznița-Ocol, județul Mehedinți, înființată în 1992. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,56 mil. lei (-0% față de 2024) și un profit net de 11.633 lei, cu 8 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1605124
Nr. Reg. Com.
J25/736/1992
EUID
ROONRC.J25/736/1992
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
12 mai 1992
Vechime
34 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
MAGHERU, Sat Magheru Com. Brezniţa-Ocol, Jud. Mehedinţi, 227072

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • COR••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,0% față de 2024

2.562.294 RON

2024: 2.563.154 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 778.921 RONAnul 2017: 638.701 RONAnul 2018: 755.124 RONAnul 2019: 1.081.144 RONAnul 2020: 1.187.718 RONAnul 2021: 1.716.916 RONAnul 2022: 2.532.974 RONAnul 2023: 2.411.559 RONAnul 2024: 2.563.154 RONAnul 2025: 2.562.294 RON

Profit net 2025

-87,2% față de 2024

11.633 RON

2024: 90.785 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 89.551 RONAnul 2017: 142.963 RONAnul 2018: 181.245 RONAnul 2019: 144.104 RONAnul 2020: 210.997 RONAnul 2021: 141.700 RONAnul 2022: 324.856 RONAnul 2023: 151.443 RONAnul 2024: 90.785 RONAnul 2025: 11.633 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    8
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    91 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    151 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    325 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    142 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    211 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    144 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    755 mii lei
    Profit net
    181 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    639 mii lei
    Profit net
    143 mii lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    779 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,44Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 44% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
67%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

67% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1995

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mehedinți cu nr. J25/736/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COMTRANS CORLAN SRL

Este COMTRANS CORLAN SRL activă?

Da. COMTRANS CORLAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COMTRANS CORLAN SRL?

Cifra de afaceri a COMTRANS CORLAN SRL în 2025 a fost de 2.562.294 lei (2,56 mil. lei), în scădere cu 0% față de 2024.

Ce profit a avut COMTRANS CORLAN SRL în 2025?

În 2025, COMTRANS CORLAN SRL a înregistrat un profit net de 11.633 lei.

Ce activitate are COMTRANS CORLAN SRL?

Activitatea principală a COMTRANS CORLAN SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul COMTRANS CORLAN SRL?

COMTRANS CORLAN SRL are sediul social la adresa MAGHERU, Sat Magheru Com. Breznița-Ocol, Jud. Mehedinți, 227072.

COMTRANS CORLAN SRL este plătitoare de TVA?

Da. COMTRANS CORLAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

COMTRANS CORLAN SRL are datorii la ANAF?

Nu. COMTRANS CORLAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COMTRANS CORLAN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].