COMPUTERS PUICAN SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 24.03.2003
Str. Lespezi Nr. 116, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea 9510, Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Prezentare

Pe scurt

COMPUTERS PUICAN SRL (CUI 15312582) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2003. Activitatea principală este Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 253.410 lei (+2,5% față de 2024) și un profit net de 69.886 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
253,4 miilei
+2,5%, față de 2024
Profit net 2025
69,9 miilei
−4,8%, față de 2024
Angajați 2025
1
−50,0%, față de 2024
Marjă netă
27,6%
Capital social
200lei
Vechime
23ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016-
2017-
2018-
2019-
2020124.234 lei
2021271.865 lei
2022273.732 lei
2023307.161 lei
2024247.323 lei
2025253.410 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri253.410247.323307.161273.732271.865124.234----
Profit net69.88673.405117.95196.85798.41541.0530000
Număr mediu de angajați121111----
Active imobilizate15.42712.27919.94224.088------
Active circulante70.30976.853265.307179.618139.53658.38253535353
Stocuri-3.0403.0403.040------
Creanțe32.00338.40229.06413.5281.074411----
Datorii15.65015.52733.49131.85638.09623.3616.0856.0856.0856.085
Capitaluri proprii70.08673.605251.758171.850106.06835.021-6.032-6.032-6.032-6.032
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
28% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
4,49 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,49 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
18% Față de anul anterior: în creștere

18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFRELUARE ACTIVITATE din data 27.05.2020

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
15312582
Nr. Reg. Com.
J2003000211384
EUID
ROONRC.J2003000211384
Cod CAEN principal
9510, Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Data înființării
24 martie 2003
Vechime
23 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. Lespezi Nr. 116, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea
Domiciliu fiscal
Str. Lespezi Nr. 116, Mun. Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea, 240292

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0722••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • PUI••• FLO••• IUL•••Administrator, România
  • PUI••• NICO••• ADR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2020
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Funcțiune ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate ONRC
  4. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
2016
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2003
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Vâlcea cu nr. J38/211/2003. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre COMPUTERS PUICAN SRL

Este COMPUTERS PUICAN SRL activă?

Da. COMPUTERS PUICAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COMPUTERS PUICAN SRL?

Cifra de afaceri a COMPUTERS PUICAN SRL în 2025 a fost de 253.410 lei, în creștere cu 2,5% față de 2024.

Ce profit a avut COMPUTERS PUICAN SRL în 2025?

În 2025, COMPUTERS PUICAN SRL a înregistrat un profit net de 69.886 lei.

Ce activitate are COMPUTERS PUICAN SRL?

Activitatea principală a COMPUTERS PUICAN SRL este Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

Unde are sediul COMPUTERS PUICAN SRL?

COMPUTERS PUICAN SRL are sediul social la adresa Str. Lespezi Nr. 116, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea.

COMPUTERS PUICAN SRL este plătitoare de TVA?

Da. COMPUTERS PUICAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

COMPUTERS PUICAN SRL are datorii la ANAF?

Nu. COMPUTERS PUICAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COMPUTERS PUICAN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].