RadiatăSRL

COMPANIA MATCA PROD COM SRL

Str. Călimani Nr. 8, Sc. A, Ap. 1, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420140

CAEN 4532: Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CUI
4427153
Reg. Com.
J06/809/1993
Înființată
13 iulie 1993
Vechime
33 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2014
296 mii lei
Profit net 2014
8 mii lei
Angajați 2014
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 27.07.2015

Rezumat

Pe scurt

COMPANIA MATCA PROD COM SRL (CUI 4427153) a fost o societate cu răspundere limitată din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1993 și radiată în 2015. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 296.001 lei (-20% față de 2013) și un profit net de 8.346 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4427153
Nr. Reg. Com.
J06/809/1993
EUID
ROONRC.J06/809/1993
Cod CAEN principal
4532 - Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Data înființării
13 iulie 1993
Vechime
33 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Călimani Nr. 8, Sc. A, Ap. 1, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420140

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • B••• D••• •••
  • B••• MARI••• (MOLDOV•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

-19,6% față de 2013

296.001 RON

2013: 367.935 RON

01 mil2 mil2008200920102011201220132014Anul 2008: 1.526.120 RONAnul 2009: 942.142 RONAnul 2010: 763.484 RONAnul 2011: 569.833 RONAnul 2012: 413.235 RONAnul 2013: 367.935 RONAnul 2014: 296.001 RON

Profit net 2014

-43,8% față de 2013

8.346 RON

2013: 14.843 RON

0100k200k300k400k2008200920102011201220132014Anul 2008: 304.501 RONAnul 2009: 146.205 RONAnul 2010: 107.218 RONAnul 2011: 51.352 RONAnul 2012: 17.521 RONAnul 2013: 14.843 RONAnul 2014: 8.346 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    296 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    368 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2012

    Cifra de afaceri
    413 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2011

    Cifra de afaceri
    570 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    2
  • 2010

    Cifra de afaceri
    763 mii lei
    Profit net
    107 mii lei
    Angajați
    2
  • 2009

    Cifra de afaceri
    942 mii lei
    Profit net
    146 mii lei
    Angajați
    2
  • 2008

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    305 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăAtenție
2,8%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
19,96Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 19,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,9%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

4,9% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2015

    Stare nouă la ONRC: Lichidare

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1993 - 1993)
  1. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/809/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COMPANIA MATCA PROD COM SRL

Este COMPANIA MATCA PROD COM SRL activă?

Nu. COMPANIA MATCA PROD COM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a COMPANIA MATCA PROD COM SRL?

Cifra de afaceri a COMPANIA MATCA PROD COM SRL în 2014 a fost de 296.001 lei, în scădere cu 20% față de 2013.

Ce profit a avut COMPANIA MATCA PROD COM SRL în 2014?

În 2014, COMPANIA MATCA PROD COM SRL a înregistrat un profit net de 8.346 lei.

Câți angajați avea COMPANIA MATCA PROD COM SRL?

Conform bilanțului pe 2014, COMPANIA MATCA PROD COM SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2013).

Ce activitate avea COMPANIA MATCA PROD COM SRL?

Activitatea principală a COMPANIA MATCA PROD COM SRL era Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Unde avea sediul COMPANIA MATCA PROD COM SRL?

COMPANIA MATCA PROD COM SRL avea sediul social la adresa Str. Călimani Nr. 8, Sc. A, Ap. 1, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420140.

COMPANIA MATCA PROD COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. COMPANIA MATCA PROD COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COMPANIA MATCA PROD COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].