ActivăSRL

COMCOLOR SRL

Str. Harghita Nr. 2, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530152

CAEN 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CUI
514923
Reg. Com.
J1992000522194
Înființată
31 martie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
5,7 mil. lei
Profit net 2025
14 mii lei
Angajați 2025
14

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.12.1992

Rezumat

Pe scurt

COMCOLOR SRL (CUI 514923) este o societate cu răspundere limitată activă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,67 mil. lei (+2,3% față de 2024) și un profit net de 13.721 lei, cu 14 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
514923
Nr. Reg. Com.
J1992000522194
EUID
ROONRC.J1992000522194
Cod CAEN principal
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Data înființării
31 martie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Harghita Nr. 2, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530152

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SZÉK••• TA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+2,3% față de 2024

5.667.151 RON

2024: 5.540.713 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.057.966 RONAnul 2017: 5.090.906 RONAnul 2018: 5.411.102 RONAnul 2019: 5.959.197 RONAnul 2020: 5.512.006 RONAnul 2021: 5.136.651 RONAnul 2022: 6.310.512 RONAnul 2023: 4.794.112 RONAnul 2024: 5.540.713 RONAnul 2025: 5.667.151 RON

Profit net 2025

-81,4% față de 2024

13.721 RON

2024: 73.937 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 14.661 RONAnul 2017: 62.069 RONAnul 2018: 40.722 RONAnul 2019: 27.573 RONAnul 2020: 93.182 RONAnul 2021: 147.078 RONAnul 2022: 148.270 RONAnul 2023: 30.992 RONAnul 2024: 73.937 RONAnul 2025: 13.721 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,7 mil. lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    14
  • 2024

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    13
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    12
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    148 mii lei
    Angajați
    14
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    147 mii lei
    Angajați
    15
  • 2020

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    17
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6,0 mil. lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    20
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    19
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    21
  • 2016

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    26

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,49Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,49 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
57%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

57% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. 2025

    Stare nouă la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  3. Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  4. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  5. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2011

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 1992 - 1993)
  1. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/522/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COMCOLOR SRL

Este COMCOLOR SRL activă?

Da. COMCOLOR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COMCOLOR SRL?

Cifra de afaceri a COMCOLOR SRL în 2025 a fost de 5.667.151 lei (5,67 mil. lei), în creștere cu 2,3% față de 2024.

Ce profit a avut COMCOLOR SRL în 2025?

În 2025, COMCOLOR SRL a înregistrat un profit net de 13.721 lei.

Ce activitate are COMCOLOR SRL?

Activitatea principală a COMCOLOR SRL este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

Unde are sediul COMCOLOR SRL?

COMCOLOR SRL are sediul social la adresa Str. Harghita Nr. 2, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530152.

COMCOLOR SRL este plătitoare de TVA?

Da. COMCOLOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

COMCOLOR SRL are datorii la ANAF?

Nu. COMCOLOR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COMCOLOR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].