ActivăSA

COMAT SA

Str. Eroilor Nr. 66, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720103

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
713551
Reg. Com.
J1991000041335
Înființată
25 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
5,0 mil. lei
Profit net 2025
209 mii lei
Angajați 2025
8

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat administratori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

COMAT SA (CUI 713551) este o societate pe acțiuni activă din Suceava, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5 mil. lei (-9,5% față de 2024) și un profit net de 208.509 lei, cu 8 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
713551
Nr. Reg. Com.
J1991000041335
EUID
ROONRC.J1991000041335
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
25 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Eroilor Nr. 66, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720103

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CO••• STEL•••
  • LE••• GEO••• BOG•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-9,5% față de 2024

5.000.448 RON

2024: 5.526.825 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.755.151 RONAnul 2017: 6.336.495 RONAnul 2018: 7.141.341 RONAnul 2019: 6.582.957 RONAnul 2020: 6.352.625 RONAnul 2021: 7.366.699 RONAnul 2022: 6.465.730 RONAnul 2023: 5.899.479 RONAnul 2024: 5.526.825 RONAnul 2025: 5.000.448 RON

Profit net 2025

-16,5% față de 2024

208.509 RON

2024: 249.820 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 402.532 RONAnul 2017: 398.799 RONAnul 2018: 257.922 RONAnul 2019: 758.281 RONAnul 2020: 647.251 RONAnul 2021: 999.972 RONAnul 2022: 635.142 RONAnul 2023: 190.233 RONAnul 2024: 249.820 RONAnul 2025: 208.509 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    209 mii lei
    Angajați
    8
  • 2024

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    250 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    190 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,5 mil. lei
    Profit net
    635 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    7,4 mil. lei
    Profit net
    1.000 mii lei
    Angajați
    10
  • 2020

    Cifra de afaceri
    6,4 mil. lei
    Profit net
    647 mii lei
    Angajați
    11
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6,6 mil. lei
    Profit net
    758 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    7,1 mil. lei
    Profit net
    258 mii lei
    Angajați
    15
  • 2017

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    399 mii lei
    Angajați
    13
  • 2016

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    403 mii lei
    Angajați
    15

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
5,25Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,25 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
12%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

12% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/41/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COMAT SA

Este COMAT SA activă?

Da. COMAT SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COMAT SA?

Cifra de afaceri a COMAT SA în 2025 a fost de 5.000.448 lei (5 mil. lei), în scădere cu 9,5% față de 2024.

Ce profit a avut COMAT SA în 2025?

În 2025, COMAT SA a înregistrat un profit net de 208.509 lei.

Ce activitate are COMAT SA?

Activitatea principală a COMAT SA este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul COMAT SA?

COMAT SA are sediul social la adresa Str. Eroilor Nr. 66, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720103.

COMAT SA este plătitoare de TVA?

Da. COMAT SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

COMAT SA are datorii la ANAF?

Nu. COMAT SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COMAT SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].