Marjă netă
SlabFirma a pierdut 274,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
COM TINA SRL (CUI 5245540) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 99.629 lei (-11% față de 2024) și o pierdere netă de 273.200 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.102.058 lei |
| 2017 | 1.404.229 lei |
| 2018 | 1.741.961 lei |
| 2019 | 2.247.722 lei |
| 2020 | 2.528.256 lei |
| 2021 | 1.502.003 lei |
| 2022 | 105.130 lei |
| 2023 | 126.195 lei |
| 2024 | 112.422 lei |
| 2025 | 99.629 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 99.629 | 112.422 | 126.195 | 105.130 | 1.502.003 | 2.528.256 | 2.247.722 | 1.741.961 | 1.404.229 | 1.102.058 |
| Profit net | -273.200 | -80.148 | -35.958 | 58.361 | 3.262 | 132.571 | 58.684 | 154.417 | 122.375 | -7.842 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 2 | 3 | - | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 197.563 | 222.561 | 126.889 | 81.802 | 87.891 | 112.918 | 112.572 | 143.514 | 43.540 | 41.243 |
| Active circulante | 103.766 | 356.111 | 429.177 | 457.764 | 403.856 | 605.291 | 509.412 | 448.906 | 366.051 | 227.391 |
| Stocuri | - | - | - | - | 0 | 15.513 | 56.264 | 42.374 | 34.720 | 41.930 |
| Creanțe | 90.765 | 336.244 | 424.882 | 390.756 | 373.757 | 343.065 | 312.084 | 223.423 | 207.834 | 182.517 |
| Datorii | 180.320 | 184.463 | 81.708 | 10.983 | 21.525 | 251.249 | 287.595 | 316.715 | 288.303 | 275.617 |
| Capitaluri proprii | 121.009 | 394.209 | 474.358 | 528.583 | 470.222 | 466.960 | 334.389 | 275.705 | 121.288 | -6.983 |
Firma a pierdut 274,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 58% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. COM TINA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a COM TINA SRL în 2025 a fost de 99.629 lei, în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, COM TINA SRL a înregistrat o pierdere netă de 273.200 lei.
Activitatea principală a COM TINA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
COM TINA SRL are sediul social la adresa Calea TURNISORULUI Nr. 59, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.
Da. COM TINA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. COM TINA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].