ActivăSRL

COLŢUL BĂLĂCENII SRL

SÎMBĂTA DE SUS Nr. 118, Sat Sâmbăta de Sus Com. Sâmbăta de Sus, Jud. Braşov, 507266

CAEN 1610: Tăierea și rindeluirea lemnului

CUI
35024088
Reg. Com.
J08/1519/2015
Înființată
21 septembrie 2015
Vechime
11 ani
Cifra de afaceri 2025
78 mii lei
Profit net 2025
29 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 21.09.2015

Rezumat

Pe scurt

COLȚUL BĂLĂCENII SRL (CUI 35024088) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Sâmbăta de Sus, județul Brașov, înființată în 2015. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 78.100 lei (+13% față de 2024) și un profit net de 28.502 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35024088
Nr. Reg. Com.
J08/1519/2015
EUID
ROONRC.J8/1519/2015
Cod CAEN principal
1610 - Tăierea și rindeluirea lemnului
Data înființării
21 septembrie 2015
Vechime
11 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
SÎMBĂTA DE SUS Nr. 118, Sat Sâmbăta de Sus Com. Sâmbăta de Sus, Jud. Braşov, 507266

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • B••• CĂTĂ••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+12,8% față de 2024

78.100 RON

2024: 69.242 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 50.472 RONAnul 2017: 70.178 RONAnul 2018: 69.204 RONAnul 2019: 25.862 RONAnul 2020: 66.877 RONAnul 2021: 65.547 RONAnul 2022: 155.247 RONAnul 2023: 72.387 RONAnul 2024: 69.242 RONAnul 2025: 78.100 RON

Profit net 2025

+518,8% față de 2024

28.502 RON

2024: 4.606 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 24.375 RONAnul 2017: 37.848 RONAnul 2018: 26.695 RONAnul 2019: -9.304 RONAnul 2020: 15.904 RONAnul 2021: 19.600 RONAnul 2022: 113.884 RONAnul 2023: 8.655 RONAnul 2024: 4.606 RONAnul 2025: 28.502 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    78 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    155 mii lei
    Profit net
    114 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    66 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    70 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    50 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
36%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 36,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,29Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,29 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
17%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1519/2015.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COLŢUL BĂLĂCENII SRL

Este COLȚUL BĂLĂCENII SRL activă?

Da. COLȚUL BĂLĂCENII SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COLȚUL BĂLĂCENII SRL?

Cifra de afaceri a COLȚUL BĂLĂCENII SRL în 2025 a fost de 78.100 lei, în creștere cu 13% față de 2024.

Ce profit a avut COLȚUL BĂLĂCENII SRL în 2025?

În 2025, COLȚUL BĂLĂCENII SRL a înregistrat un profit net de 28.502 lei.

Ce activitate are COLȚUL BĂLĂCENII SRL?

Activitatea principală a COLȚUL BĂLĂCENII SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

Unde are sediul COLȚUL BĂLĂCENII SRL?

COLȚUL BĂLĂCENII SRL are sediul social la adresa SÎMBĂTA DE SUS Nr. 118, Sat Sâmbăta de Sus Com. Sâmbăta de Sus, Jud. Brașov, 507266.

COLȚUL BĂLĂCENII SRL este plătitoare de TVA?

Nu. COLȚUL BĂLĂCENII SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

COLȚUL BĂLĂCENII SRL are datorii la ANAF?

Nu. COLȚUL BĂLĂCENII SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COLŢUL BĂLĂCENII SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].