Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
COLOUR WORLDS SRL (CUI 640212) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 1991. Activitatea principală este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,34 mil. lei (-27% față de 2024) și un profit net de 228.424 lei, cu 7 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.399.559 lei |
| 2017 | 1.301.874 lei |
| 2018 | 1.246.623 lei |
| 2019 | 1.548.047 lei |
| 2020 | 1.000.133 lei |
| 2021 | 1.617.292 lei |
| 2022 | 1.325.952 lei |
| 2023 | 1.528.780 lei |
| 2024 | 1.844.500 lei |
| 2025 | 1.338.993 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.338.993 | 1.844.500 | 1.528.780 | 1.325.952 | 1.617.292 | 1.000.133 | 1.548.047 | 1.246.623 | 1.301.874 | 1.399.559 |
| Profit net | 228.424 | 440.668 | 232.677 | 208.778 | 496.388 | 150.743 | 410.793 | 313.082 | 298.314 | 316.388 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 318.823 | 230.821 | 276.320 | 336.656 | 258.249 | 295.215 | 360.094 | 370.318 | 409.972 | 417.233 |
| Active circulante | 387.997 | 554.229 | 579.700 | 480.304 | 884.941 | 582.400 | 613.023 | 591.052 | 453.308 | 344.236 |
| Stocuri | 27.420 | 76.176 | 89.311 | 122.083 | 108.694 | 54.098 | 84.347 | 86.082 | 62.105 | 35.268 |
| Creanțe | 328.817 | 446.502 | 478.816 | 292.318 | 704.707 | 496.092 | 500.689 | 440.856 | 353.567 | 188.277 |
| Datorii | 85.264 | 102.792 | 125.302 | 78.048 | 116.579 | 54.816 | 88.503 | 152.739 | 367.731 | 364.233 |
| Capitaluri proprii | 624.015 | 682.258 | 730.718 | 738.912 | 1.029.081 | 822.799 | 884.688 | 808.631 | 495.549 | 397.236 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,55 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
12% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. COLOUR WORLDS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a COLOUR WORLDS SRL în 2025 a fost de 1.338.993 lei (1,34 mil. lei), în scădere cu 27% față de 2024.
În 2025, COLOUR WORLDS SRL a înregistrat un profit net de 228.424 lei.
Activitatea principală a COLOUR WORLDS SRL este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
COLOUR WORLDS SRL are sediul social la adresa ALEEA JIULUI Nr. 3, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare.
Da. COLOUR WORLDS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. COLOUR WORLDS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].