ActivăSRL

COLOMADE CONSTRUCT SRL

Str. Mihai Viteazul Nr. 190, Orş. Întorsura Buzăului, Jud. Covasna, 525300

CAEN 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CUI
18460710
Reg. Com.
J2006000120140
Înființată
8 martie 2006
Vechime
20 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
12,2 mil. lei
Profit net 2025
557 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.03.2006

Rezumat

Pe scurt

COLOMADE CONSTRUCT SRL (CUI 18460710) este o societate cu răspundere limitată activă din Întorsura Buzăului, județul Covasna, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12,2 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 556.680 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18460710
Nr. Reg. Com.
J2006000120140
EUID
ROONRC.J2006000120140
Cod CAEN principal
4683 - Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Data înființării
8 martie 2006
Vechime
20 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mihai Viteazul Nr. 190, Orş. Întorsura Buzăului, Jud. Covasna, 525300

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • MUNT••• ADR•••
  • MUNT••• SEBAST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+13,7% față de 2024

12.235.999 RON

2024: 10.764.380 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.930.104 RONAnul 2017: 4.132.709 RONAnul 2018: 5.097.567 RONAnul 2019: 6.547.184 RONAnul 2020: 7.177.372 RONAnul 2021: 8.370.670 RONAnul 2022: 9.765.166 RONAnul 2023: 10.068.603 RONAnul 2024: 10.764.380 RONAnul 2025: 12.235.999 RON

Profit net 2025

-31,8% față de 2024

556.680 RON

2024: 816.640 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 447.236 RONAnul 2017: 268.664 RONAnul 2018: 287.062 RONAnul 2019: 246.417 RONAnul 2020: 256.716 RONAnul 2021: 706.975 RONAnul 2022: 837.325 RONAnul 2023: 469.573 RONAnul 2024: 816.640 RONAnul 2025: 556.680 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    12,2 mil. lei
    Profit net
    557 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    10,8 mil. lei
    Profit net
    817 mii lei
    Angajați
    10
  • 2023

    Cifra de afaceri
    10,1 mil. lei
    Profit net
    470 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    9,8 mil. lei
    Profit net
    837 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    8,4 mil. lei
    Profit net
    707 mii lei
    Angajați
    11
  • 2020

    Cifra de afaceri
    7,2 mil. lei
    Profit net
    257 mii lei
    Angajați
    12
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6,5 mil. lei
    Profit net
    246 mii lei
    Angajați
    12
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    287 mii lei
    Angajați
    11
  • 2017

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    269 mii lei
    Angajați
    11
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    447 mii lei
    Angajați
    11

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,80Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,80 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
22%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

22% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Covasna cu nr. J14/120/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COLOMADE CONSTRUCT SRL

Este COLOMADE CONSTRUCT SRL activă?

Da. COLOMADE CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COLOMADE CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a COLOMADE CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 12.235.999 lei (12,2 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut COLOMADE CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, COLOMADE CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 556.680 lei.

Ce activitate are COLOMADE CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a COLOMADE CONSTRUCT SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

Unde are sediul COLOMADE CONSTRUCT SRL?

COLOMADE CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Mihai Viteazul Nr. 190, Orș. Întorsura Buzăului, Jud. Covasna, 525300.

COLOMADE CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. COLOMADE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

COLOMADE CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. COLOMADE CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COLOMADE CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].