ActivăSRL

COLLANT COM SRL

Str. Ana Ipătescu Nr. 2, Bl. E 1, Sc. C, Ap. 8, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720042

CAEN 4772: Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CUI
718206
Reg. Com.
J1992001320337
Înființată
6 august 1992
Vechime
34 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
869 mii lei
Profit net 2025
187 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

COLLANT COM SRL (CUI 718206) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 869.417 lei (-21% față de 2024) și un profit net de 186.753 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
718206
Nr. Reg. Com.
J1992001320337
EUID
ROONRC.J1992001320337
Cod CAEN principal
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Data înființării
6 august 1992
Vechime
34 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Ana Ipătescu Nr. 2, Bl. E 1, Sc. C, Ap. 8, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720042

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BUJOR••• EUGE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-20,9% față de 2024

869.417 RON

2024: 1.099.648 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 200.535 RONAnul 2017: 207.011 RONAnul 2018: 417.139 RONAnul 2019: 814.801 RONAnul 2020: 451.160 RONAnul 2021: 785.865 RONAnul 2022: 941.361 RONAnul 2023: 1.221.027 RONAnul 2024: 1.099.648 RONAnul 2025: 869.417 RON

Profit net 2025

-22,5% față de 2024

186.753 RON

2024: 241.055 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 21.492 RONAnul 2017: 30.679 RONAnul 2018: 42.539 RONAnul 2019: 83.942 RONAnul 2020: 47.808 RONAnul 2021: 75.193 RONAnul 2022: 90.210 RONAnul 2023: 260.154 RONAnul 2024: 241.055 RONAnul 2025: 186.753 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    869 mii lei
    Profit net
    187 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    241 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    260 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    941 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    786 mii lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    451 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    815 mii lei
    Profit net
    84 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    417 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    207 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    0
  • 2016

    Cifra de afaceri
    201 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
21%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,10Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,10 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
48%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/1320/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COLLANT COM SRL

Este COLLANT COM SRL activă?

Da. COLLANT COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COLLANT COM SRL?

Cifra de afaceri a COLLANT COM SRL în 2025 a fost de 869.417 lei, în scădere cu 21% față de 2024.

Ce profit a avut COLLANT COM SRL în 2025?

În 2025, COLLANT COM SRL a înregistrat un profit net de 186.753 lei.

Ce activitate are COLLANT COM SRL?

Activitatea principală a COLLANT COM SRL este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).

Unde are sediul COLLANT COM SRL?

COLLANT COM SRL are sediul social la adresa Str. Ana Ipătescu Nr. 2, Bl. E 1, Sc. C, Ap. 8, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720042.

COLLANT COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. COLLANT COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

COLLANT COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. COLLANT COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COLLANT COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].