ActivăSRL

CODE GEMS SRL

Str. Salcâmilor Nr. 24, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni, Jud. Braşov, 507220

CAEN 5829: Activități de editare a altor produse software

CUI
36735836
Reg. Com.
J08/2326/2016
Înființată
11 noiembrie 2016
Vechime
9 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
89 mii lei
Profit net 2025
56 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.11.2016

Rezumat

Pe scurt

CODE GEMS SRL (CUI 36735836) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Tărlungeni, județul Brașov, înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 88.617 lei (+4,4% față de 2024) și un profit net de 56.498 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
36735836
Nr. Reg. Com.
J08/2326/2016
EUID
ROONRC.J8/2326/2016
Cod CAEN principal
5829 - Activități de editare a altor produse software
Data înființării
11 noiembrie 2016
Vechime
9 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Salcâmilor Nr. 24, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni, Jud. Braşov, 507220

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ȘĂR••• GABR••• BOG•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+4,4% față de 2024

88.617 RON

2024: 84.857 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 18.627 RONAnul 2017: 72.187 RONAnul 2018: 102.855 RONAnul 2019: 98.591 RONAnul 2020: 131.441 RONAnul 2021: 109.300 RONAnul 2022: 81.843 RONAnul 2023: 85.789 RONAnul 2024: 84.857 RONAnul 2025: 88.617 RON

Profit net 2025

+8,3% față de 2024

56.498 RON

2024: 52.182 RON

025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.996 RONAnul 2017: 46.439 RONAnul 2018: 61.192 RONAnul 2019: 50.337 RONAnul 2020: 89.723 RONAnul 2021: 69.843 RONAnul 2022: 20.605 RONAnul 2023: 56.191 RONAnul 2024: 52.182 RONAnul 2025: 56.498 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    89 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    85 mii lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    86 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    109 mii lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    131 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    99 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    103 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    19 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
64%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 63,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
6,59Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,59 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2326/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CODE GEMS SRL

Este CODE GEMS SRL activă?

Da. CODE GEMS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CODE GEMS SRL?

Cifra de afaceri a CODE GEMS SRL în 2025 a fost de 88.617 lei, în creștere cu 4,4% față de 2024.

Ce profit a avut CODE GEMS SRL în 2025?

În 2025, CODE GEMS SRL a înregistrat un profit net de 56.498 lei.

Ce activitate are CODE GEMS SRL?

Activitatea principală a CODE GEMS SRL este Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

Unde are sediul CODE GEMS SRL?

CODE GEMS SRL are sediul social la adresa Str. Salcâmilor Nr. 24, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni, Jud. Brașov, 507220.

CODE GEMS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. CODE GEMS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CODE GEMS SRL are datorii la ANAF?

Nu. CODE GEMS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CODE GEMS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].