ActivăSRL

CODAC M SRL

, Sat Vaţa Com. Vedea, Jud. Argeş

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
185588
Reg. Com.
J1992001191030
Înființată
1 aprilie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
145 mii lei
Profit net 2025
15 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

CODAC M SRL (CUI 185588) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Vața, comuna Vedea, județul Argeș, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 145.079 lei (+21% față de 2024) și un profit net de 14.915 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
185588
Nr. Reg. Com.
J1992001191030
EUID
ROONRC.J1992001191030
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
1 aprilie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Vaţa Com. Vedea, Jud. Argeş

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MA••• ••• CRIST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+21,4% față de 2024

145.079 RON

2024: 119.466 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 95.437 RONAnul 2017: 95.025 RONAnul 2018: 109.244 RONAnul 2019: 98.837 RONAnul 2020: 113.488 RONAnul 2021: 126.226 RONAnul 2022: 117.774 RONAnul 2023: 113.489 RONAnul 2024: 119.466 RONAnul 2025: 145.079 RON

Profit net 2025

+6805,1% față de 2024

14.915 RON

2024: 216 RON

-30k-20k-10k010k20k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -5.426 RONAnul 2017: -14.640 RONAnul 2018: -20.081 RONAnul 2019: -21.552 RONAnul 2020: -20.144 RONAnul 2021: -15.922 RONAnul 2022: -17.895 RONAnul 2023: -24.653 RONAnul 2024: 216 RONAnul 2025: 14.915 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    145 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    119 mii lei
    Profit net
    216 lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    126 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    99 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    109 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    95 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    95 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
10%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,19Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 19% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
539%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

539% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Argeș cu nr. J3/1191/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CODAC M SRL

Este CODAC M SRL activă?

Da. CODAC M SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CODAC M SRL?

Cifra de afaceri a CODAC M SRL în 2025 a fost de 145.079 lei, în creștere cu 21% față de 2024.

Ce profit a avut CODAC M SRL în 2025?

În 2025, CODAC M SRL a înregistrat un profit net de 14.915 lei.

Ce activitate are CODAC M SRL?

Activitatea principală a CODAC M SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul CODAC M SRL?

CODAC M SRL are sediul social la adresa , Sat Vața Com. Vedea, Jud. Argeș.

CODAC M SRL este plătitoare de TVA?

Nu. CODAC M SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CODAC M SRL are datorii la ANAF?

Nu. CODAC M SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CODAC M SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].