CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 20.09.2018
MODESTIEI Nr. 16, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti, 12437 6203, Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

Prezentare

Pe scurt

CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. (CUI 39894151) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2018. Activitatea principală este Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6203).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 717.621 lei (+140% față de 2024) și un profit net de 578.161 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
717,6 miilei
+140,2%, față de 2024
Profit net 2025
578,2 miilei
+546,6%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
80,6%
Capital social
400lei
Vechime
8ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2018-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2018176.796 lei
2019582.421 lei
2020584.671 lei
2021345.253 lei
202218.621 lei
202375.280 lei
2024298.707 lei
2025717.621 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021202020192018
Cifra de afaceri717.621298.70775.28018.621345.253584.671582.421176.796
Profit net578.16189.41615.530-6.217251.985503.585497.529162.062
Număr mediu de angajați11---01-
Active imobilizate67.9241.0661.5072.1924.7244.6352.300-
Active circulante706.140143.20554.33037.601246.524503.943501.658173.255
Stocuri--------
Creanțe704.32093.68831.37534.808233.815423.004444.47887.308
Datorii198.06355.12648.16446.41524.9036.97111.345
Capitaluri proprii578.64189.8969.793-5.737252.465504.065498.009162.462
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
81% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 80,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,57 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,57 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
26% Față de anul anterior: în scădere

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 20.09.2018

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
39894151
Nr. Reg. Com.
J40/13444/2018
EUID
ROONRC.J40/13444/2018
Cod CAEN principal
6203, Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Data înființării
20 septembrie 2018
Vechime
8 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
400 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
MODESTIEI Nr. 16, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti, 12437
Domiciliu fiscal
Str. Modestiei Nr. 16, CAMERA 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 12437

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • BĂ••• ALEXAN•••Administrator, România
  • BĂ••• LIL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2018
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/13444/2018. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CLOUD UNIT SERVICES S.R.L.

Este CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. activă?

Da. CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CLOUD UNIT SERVICES S.R.L.?

Cifra de afaceri a CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. în 2025 a fost de 717.621 lei, în creștere cu 140% față de 2024.

Ce profit a avut CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. în 2025?

În 2025, CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. a înregistrat un profit net de 578.161 lei.

Ce activitate are CLOUD UNIT SERVICES S.R.L.?

Activitatea principală a CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. este Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6203).

Unde are sediul CLOUD UNIT SERVICES S.R.L.?

CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. are sediul social la adresa MODESTIEI Nr. 16, CAMERA 1, București Sectorul 1, Jud. București, 12437.

CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CLOUD UNIT SERVICES S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CLOUD UNIT SERVICES S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].