ActivăSRL

CLIMA DESIGN SRL

Cal. Mănăştur Nr. 78, Sc. II, Et. Parter, Ap. 28, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400658

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
21844592
Reg. Com.
J2007002474123
Înființată
1 iunie 2007
Vechime
19 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
680 mii lei
Profit net 2025
145 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 01.06.2007

Rezumat

Pe scurt

CLIMA DESIGN SRL (CUI 21844592) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 679.548 lei (-0,7% față de 2024) și un profit net de 145.422 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
21844592
Nr. Reg. Com.
J2007002474123
EUID
ROONRC.J2007002474123
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
1 iunie 2007
Vechime
19 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Mănăştur Nr. 78, Sc. II, Et. Parter, Ap. 28, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400658

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DO••• ROX••• PA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,7% față de 2024

679.548 RON

2024: 684.179 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 231.753 RONAnul 2017: 257.577 RONAnul 2018: 350.099 RONAnul 2019: 392.344 RONAnul 2020: 278.415 RONAnul 2021: 525.085 RONAnul 2022: 566.802 RONAnul 2023: 629.588 RONAnul 2024: 684.179 RONAnul 2025: 679.548 RON

Profit net 2025

-11,7% față de 2024

145.422 RON

2024: 164.711 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 39.741 RONAnul 2017: 50.664 RONAnul 2018: 27.371 RONAnul 2019: 178.700 RONAnul 2020: 39.922 RONAnul 2021: 128.470 RONAnul 2022: 72.404 RONAnul 2023: 159.305 RONAnul 2024: 164.711 RONAnul 2025: 145.422 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    680 mii lei
    Profit net
    145 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    684 mii lei
    Profit net
    165 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    630 mii lei
    Profit net
    159 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    567 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    525 mii lei
    Profit net
    128 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    278 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    392 mii lei
    Profit net
    179 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    350 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    258 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    232 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
21%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,53Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,53 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
34%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2474/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CLIMA DESIGN SRL

Este CLIMA DESIGN SRL activă?

Da. CLIMA DESIGN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CLIMA DESIGN SRL?

Cifra de afaceri a CLIMA DESIGN SRL în 2025 a fost de 679.548 lei, în scădere cu 0,7% față de 2024.

Ce profit a avut CLIMA DESIGN SRL în 2025?

În 2025, CLIMA DESIGN SRL a înregistrat un profit net de 145.422 lei.

Ce activitate are CLIMA DESIGN SRL?

Activitatea principală a CLIMA DESIGN SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul CLIMA DESIGN SRL?

CLIMA DESIGN SRL are sediul social la adresa Cal. Mănăștur Nr. 78, Sc. II, Et. Parter, Ap. 28, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400658.

CLIMA DESIGN SRL este plătitoare de TVA?

Da. CLIMA DESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CLIMA DESIGN SRL are datorii la ANAF?

Nu. CLIMA DESIGN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CLIMA DESIGN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].