ActivăSRL

CLEMAR SRL

Str. Plopilor Nr. 85, Sat Vedea Com. Vedea, Jud. Giurgiu, 87260

CAEN 111: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CUI
16172592
Reg. Com.
J2004000069522
Înființată
24 februarie 2004
Vechime
22 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
4,0 mil. lei
Profit net 2025
744 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 24.02.2004

Rezumat

Pe scurt

CLEMAR SRL (CUI 16172592) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Vedea, județul Giurgiu, înființată în 2004. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,98 mil. lei (+115% față de 2024) și un profit net de 743.907 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16172592
Nr. Reg. Com.
J2004000069522
EUID
ROONRC.J2004000069522
Cod CAEN principal
111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Data înființării
24 februarie 2004
Vechime
22 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Plopilor Nr. 85, Sat Vedea Com. Vedea, Jud. Giurgiu, 87260

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CLEJ••• FLOR•••
  • CLEJ••• MAR••• CĂTĂ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+114,6% față de 2024

3.981.742 RON

2024: 1.854.998 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.919.639 RONAnul 2017: 2.607.556 RONAnul 2018: 2.359.867 RONAnul 2019: 3.020.230 RONAnul 2020: 2.589.740 RONAnul 2021: 4.523.634 RONAnul 2022: 4.772.782 RONAnul 2023: 3.846.073 RONAnul 2024: 1.854.998 RONAnul 2025: 3.981.742 RON

Profit net 2025

+2146,1% față de 2024

743.907 RON

2024: 33.120 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 328.740 RONAnul 2017: 668.623 RONAnul 2018: 204.670 RONAnul 2019: 1.199.954 RONAnul 2020: 432.456 RONAnul 2021: 1.771.462 RONAnul 2022: 1.595.251 RONAnul 2023: 853.179 RONAnul 2024: 33.120 RONAnul 2025: 743.907 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    744 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    853 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    432 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    205 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    669 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    329 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
19%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,65Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,65 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
22%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

22% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Giurgiu cu nr. J52/69/2004.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CLEMAR SRL

Este CLEMAR SRL activă?

Da. CLEMAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CLEMAR SRL?

Cifra de afaceri a CLEMAR SRL în 2025 a fost de 3.981.742 lei (3,98 mil. lei), în creștere cu 115% față de 2024.

Ce profit a avut CLEMAR SRL în 2025?

În 2025, CLEMAR SRL a înregistrat un profit net de 743.907 lei.

Ce activitate are CLEMAR SRL?

Activitatea principală a CLEMAR SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

Unde are sediul CLEMAR SRL?

CLEMAR SRL are sediul social la adresa Str. Plopilor Nr. 85, Sat Vedea Com. Vedea, Jud. Giurgiu, 87260.

CLEMAR SRL este plătitoare de TVA?

Da. CLEMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

CLEMAR SRL are datorii la ANAF?

Nu. CLEMAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CLEMAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].