Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CLARIS SRL (CUI 16109170) este o societate cu răspundere limitată activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2004. Activitatea principală este Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN 5221).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.142 lei (+79% față de 2024) și un profit net de 3.253 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 135.051 lei |
| 2017 | 160.334 lei |
| 2018 | 139.719 lei |
| 2019 | 230.954 lei |
| 2020 | 246.890 lei |
| 2021 | 250.949 lei |
| 2022 | 257.092 lei |
| 2023 | - |
| 2024 | 37.000 lei |
| 2025 | 66.142 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 66.142 | 37.000 | - | 257.092 | 250.949 | 246.890 | 230.954 | 139.719 | 160.334 | 135.051 |
| Profit net | 3.253 | -54.652 | -93.942 | 127.033 | -12.934 | 18.906 | 79.513 | -769 | 7.865 | 13.867 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
| Active imobilizate | 21.875 | 233.417 | 277.300 | 702.460 | 754.224 | 439.695 | 503.965 | 511.301 | 555.917 | 599.167 |
| Active circulante | 10.445 | 3.383 | 19.840 | 56.112 | 35.825 | 69.702 | 30.480 | 17.924 | 42.367 | 20.463 |
| Stocuri | 1.206 | 1.206 | 1.206 | 1.829 | 1.636 | 1.563 | 1.454 | 1.563 | 1.494 | 3.185 |
| Creanțe | 3.476 | 607 | 15.080 | 36.136 | 2.962 | 34.056 | 6.176 | 13.710 | 36.283 | 8.189 |
| Datorii | 335.119 | 353.121 | 358.809 | 726.299 | 498.972 | 110.252 | 154.206 | 228.499 | 296.789 | 326.000 |
| Capitaluri proprii | -301.298 | -116.321 | -61.669 | 32.273 | 291.077 | 399.145 | 380.239 | 300.726 | 301.495 | 293.630 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 3,1% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
991% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CLARIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CLARIS SRL în 2025 a fost de 66.142 lei, în creștere cu 79% față de 2024.
În 2025, CLARIS SRL a înregistrat un profit net de 3.253 lei.
Activitatea principală a CLARIS SRL este Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN 5221).
CLARIS SRL are sediul social la adresa BAZNEI Nr. 111A, Municipiul Mediaș, Jud. Sibiu, 551086.
Nu. CLARIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CLARIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].