ActivăSRL

CIM SERVICE SPED SRL

Str. Mureşului Nr. 52, Ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400598

CAEN 7732: Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CUI
24923607
Reg. Com.
J2009000008126
Înființată
7 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2024
2,3 mil. lei
Profit net 2024
-239 mii lei
Angajați 2024
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.01.2009

Rezumat

Pe scurt

CIM SERVICE SPED SRL (CUI 24923607) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală este Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2,27 mil. lei (-61% față de 2023) și o pierdere netă de 239.171 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24923607
Nr. Reg. Com.
J2009000008126
EUID
ROONRC.J2009000008126
Cod CAEN principal
7732 - Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Data înființării
7 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mureşului Nr. 52, Ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400598

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CEN••• LA••• LĂCRĂMIO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-61,1% față de 2023

2.271.038 RON

2023: 5.844.464 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2014201520162017201920202021202220232024Anul 2014: 17.510.845 RONAnul 2015: 13.721.311 RONAnul 2016: 17.895.874 RONAnul 2017: 14.076.889 RONAnul 2019: 13.861.140 RONAnul 2020: 15.433.596 RONAnul 2021: 12.076.512 RONAnul 2022: 8.034.952 RONAnul 2023: 5.844.464 RONAnul 2024: 2.271.038 RON

Profit net 2024

-50,7% față de 2023

-239.171 RON

2023: -158.655 RON

-1 mil01 mil2 mil3 mil4 mil2014201520162017201920202021202220232024Anul 2014: 2.768 RONAnul 2015: 663 RONAnul 2016: 3.415.822 RONAnul 2017: 1.222.866 RONAnul 2019: 926.671 RONAnul 2020: 1.206.815 RONAnul 2021: 48.109 RONAnul 2022: -349.903 RONAnul 2023: -158.655 RONAnul 2024: -239.171 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    -239 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    -159 mii lei
    Angajați
    16
  • 2022

    Cifra de afaceri
    8,0 mil. lei
    Profit net
    -350 mii lei
    Angajați
    16
  • 2021

    Cifra de afaceri
    12,1 mil. lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    24
  • 2020

    Cifra de afaceri
    15,4 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    29
  • 2019

    Cifra de afaceri
    13,9 mil. lei
    Profit net
    927 mii lei
    Angajați
    27
  • 2017

    Cifra de afaceri
    14,1 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    36
  • 2016

    Cifra de afaceri
    17,9 mil. lei
    Profit net
    3,4 mil. lei
    Angajați
    36
  • 2015

    Cifra de afaceri
    13,7 mil. lei
    Profit net
    663 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    17,5 mil. lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    35

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăSlab
-11%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Firma a pierdut 10,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,59Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante acoperă doar 59% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
110%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

110% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    3 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2024

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  6. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2009 - 2016)
  1. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/8/2009.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CIM SERVICE SPED SRL

Este CIM SERVICE SPED SRL activă?

Da. CIM SERVICE SPED SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CIM SERVICE SPED SRL?

Cifra de afaceri a CIM SERVICE SPED SRL în 2024 a fost de 2.271.038 lei (2,27 mil. lei), în scădere cu 61% față de 2023.

Ce profit a avut CIM SERVICE SPED SRL în 2024?

În 2024, CIM SERVICE SPED SRL a înregistrat o pierdere netă de 239.171 lei.

Ce activitate are CIM SERVICE SPED SRL?

Activitatea principală a CIM SERVICE SPED SRL este Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

Unde are sediul CIM SERVICE SPED SRL?

CIM SERVICE SPED SRL are sediul social la adresa Str. Mureșului Nr. 52, Ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400598.

CIM SERVICE SPED SRL este plătitoare de TVA?

Da. CIM SERVICE SPED SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CIM SERVICE SPED SRL are datorii la ANAF?

Nu. CIM SERVICE SPED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CIM SERVICE SPED SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].