CIAMALIC TRANS SRL Radiată SRL

Înființată 11.03.2013 Radiată 06.12.2023
Sat Ungureni, Comuna Dăneşti, Jud. Gorj, 217211 4941, Transporturi rutiere de mărfuri

Prezentare

Pe scurt

CIAMALIC TRANS SRL (CUI 31345506) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Ungureni, Comuna Dănești, județul Gorj, înființată în 2013 și radiată în 2023. Activitatea principală era Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Ultimul bilanț, din 2020, arată o cifră de afaceri de 1,24 mil. lei (-50% față de 2019) și o pierdere netă de 139.360 lei, cu 5 angajați.

Cifra de afaceri 2020
1,2 millei
−49,5%, față de 2019
Profit net 2020
−139,4 miilei
−243,0%, față de 2019
Angajați 2020
5
−28,6%, față de 2019
Marjă netă
-11,2%
Capital social
210lei
Vechime
13ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2013-2020
Cifra de afaceri
AnValoare
20130 lei
2014193.180 lei
201562.059 lei
2016476.017 lei
20171.563.064 lei
20181.754.656 lei
20192.464.530 lei
20201.243.411 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20202019201820172016201520142013
Cifra de afaceri1.243.4112.464.5301.754.6561.563.064476.01762.059193.1800
Profit net-139.36097.46094.71946.512-8.1422-23.599-8.659
Număr mediu de angajați57784-1-
Active imobilizate240.789470.291539.732242.169210.064253.494116.56472.538
Active circulante1.119.930610.904444.427310.613169.5539.74622.3308.541
Stocuri246.957254.807254.737256.699---687
Creanțe864.163245.110173.62746.16082.5953.6722.829679
Datorii1.225.684821.901822.326534.750412.282287.763170.95289.538
Capitaluri proprii135.035259.294161.83318.032-32.665-24.523-32.058-8.459
Ultimul bilanț: 2020. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2020

Marjă netă

Slab
-11% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 11,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,91 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
90% Față de anul anterior: în creștere

90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 06.12.2023. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 06.12.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
31345506
Nr. Reg. Com.
J40/16174/2020
EUID
ROONRC.J40/16174/2020
Cod CAEN principal
4941, Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
11 martie 2013
Înmatricularea actuală
24 noiembrie 2020
Vechime
13 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
210 lei (bilanț 2020)
Adresă sediu
Sat Ungureni, Comuna Dăneşti, Jud. Gorj, 217211
Domiciliu fiscal
Str. Avionului Nr. 26, biroul B, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 14336

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0764••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • L••• COS•••Reprezentant al persoanei juridice
  • T••• INS••• IP•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
2023
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2021
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stări noi la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2020
  1. Mutarea sediului în alt județ Gorj → București. Nr. Reg. Com. nou: J40/16174/2020. ONRC
2019
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2013
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CIAMALIC TRANS SRL

Este CIAMALIC TRANS SRL activă?

Nu. CIAMALIC TRANS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a CIAMALIC TRANS SRL?

Cifra de afaceri a CIAMALIC TRANS SRL în 2020 a fost de 1.243.411 lei (1,24 mil. lei), în scădere cu 50% față de 2019.

Ce profit a avut CIAMALIC TRANS SRL în 2020?

În 2020, CIAMALIC TRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 139.360 lei.

Câți angajați avea CIAMALIC TRANS SRL?

Conform bilanțului pe 2020, CIAMALIC TRANS SRL a avut în medie 5 angajați (față de 7 angajați în 2019).

Ce activitate avea CIAMALIC TRANS SRL?

Activitatea principală a CIAMALIC TRANS SRL era Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde avea sediul CIAMALIC TRANS SRL?

CIAMALIC TRANS SRL avea sediul social la adresa Sat Ungureni, Comuna Dănești, Jud. Gorj, 217211.

CIAMALIC TRANS SRL are datorii la ANAF?

Nu. CIAMALIC TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CIAMALIC TRANS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].