CHIMTEX SRL
Str. Dambului Nr. 11, Orş. Ocna Mureş, Jud. Alba, 515700
CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- CUI
- 5039184
- Reg. Com.
- J1993001102011
- Înființată
- 26 noiembrie 1993
- Vechime
- 32 de ani, 10 luni
- Cifra de afaceri 2025
- 167 mii lei
- Profit net 2025
- 95 mii lei
- Angajați 2025
- 1
Situație fiscală (ANAF)
- Activă fiscal
- Plătitoare de TVA
- Înscrisă în RO e-Factura
- Nu figurează cu datorii la ANAF
Stare la Registrul Comerțului
- funcțiune
Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.01.1994
Rezumat
Pe scurt
CHIMTEX SRL (CUI 5039184) este o societate cu răspundere limitată activă din Ocna Mureș, județul Alba, înființată în 1993. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 167.352 lei (+36% față de 2024) și un profit net de 95.114 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 5039184
- Nr. Reg. Com.
- J1993001102011
- EUID
- ROONRC.J1993001102011
- Cod CAEN principal
- 7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- Data înființării
- 26 noiembrie 1993
- Vechime
- 32 de ani, 10 luni
- Formă juridică
- SRL
- Adresă sediu
- Str. Dambului Nr. 11, Orş. Ocna Mureş, Jud. Alba, 515700
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (0)
- -
- Email (0)
- -
- Website (0)
- -
- Persoane (2)
- L••• IOAC•••
- L••• MAR••• CLAU•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2025
+36,2% față de 2024167.352 RON
2024: 122.842 RON
Profit net 2025
+81,1% față de 202495.114 RON
2024: 52.524 RON
Evoluție pe ani
2025
- Cifra de afaceri
- 167 mii lei
- Profit net
- 95 mii lei
- Angajați
- 1
2024
- Cifra de afaceri
- 123 mii lei
- Profit net
- 53 mii lei
- Angajați
- 1
2023
- Cifra de afaceri
- 83 mii lei
- Profit net
- 42 mii lei
- Angajați
- 1
2022
- Cifra de afaceri
- 62 mii lei
- Profit net
- -2 mii lei
- Angajați
- 1
2021
- Cifra de afaceri
- 58 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați
- 1
2020
- Cifra de afaceri
- 53 mii lei
- Profit net
- 8 mii lei
- Angajați
- 1
2019
- Cifra de afaceri
- 58 mii lei
- Profit net
- 6 mii lei
- Angajați
- 1
2018
- Cifra de afaceri
- 46 mii lei
- Profit net
- 4 mii lei
- Angajați
- 1
2017
- Cifra de afaceri
- 47 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați
- 1
2016
- Cifra de afaceri
- 51 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați
- 1
Analiză
Indicatori financiari 2025
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 56,8 lei profit net.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,59 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2025
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
Cel mai mare profit net din istoric
- 2024
Înscrierea în Registrul RO e-Factura
- 2001
Înregistrarea în scopuri de TVA
- 1993
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/1102/1993.
În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre CHIMTEX SRL
Este CHIMTEX SRL activă?
Da. CHIMTEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Care este cifra de afaceri a CHIMTEX SRL?
Cifra de afaceri a CHIMTEX SRL în 2025 a fost de 167.352 lei, în creștere cu 36% față de 2024.
Ce profit a avut CHIMTEX SRL în 2025?
În 2025, CHIMTEX SRL a înregistrat un profit net de 95.114 lei.
Ce activitate are CHIMTEX SRL?
Activitatea principală a CHIMTEX SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).
Unde are sediul CHIMTEX SRL?
CHIMTEX SRL are sediul social la adresa Str. Dambului Nr. 11, Orș. Ocna Mureș, Jud. Alba, 515700.
CHIMTEX SRL este plătitoare de TVA?
Da. CHIMTEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
CHIMTEX SRL are datorii la ANAF?
Nu. CHIMTEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre CHIMTEX SRL
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].