Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 40,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CHIMINDUSTRIE SRL (CUI 13615059) este o societate cu răspundere limitată activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2000. Activitatea principală este Fabricarea altor produse chimice n.c.a. (CAEN 2059).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 101.983 lei (-47% față de 2024) și un profit net de 41.702 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 137.796 lei |
| 2017 | 163.911 lei |
| 2018 | 88.752 lei |
| 2019 | 113.527 lei |
| 2020 | 184.896 lei |
| 2021 | 156.345 lei |
| 2022 | 109.320 lei |
| 2023 | 112.622 lei |
| 2024 | 191.887 lei |
| 2025 | 101.983 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101.983 | 191.887 | 112.622 | 109.320 | 156.345 | 184.896 | 113.527 | 88.752 | 163.911 | 137.796 |
| Profit net | 41.702 | 70.852 | 35.975 | 37.973 | 64.741 | 67.164 | 7.769 | 11.176 | 71.518 | 71.630 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | - | - | - | - | 411 | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 53.425 | 132.666 | 125.466 | 135.894 | 152.820 | 150.116 | 92.252 | 124.168 | 136.265 | 83.535 |
| Stocuri | 3.351 | 3.323 | 3.323 | 8.643 | 8.529 | 3.444 | 2.849 | 3.979 | 4.966 | 2.354 |
| Creanțe | 9.804 | 82.981 | 88.714 | 126.208 | 133.207 | 82.455 | 83.777 | 118.941 | 124.571 | 67.150 |
| Datorii | 11.483 | 6.627 | 6.195 | 10.228 | 5.537 | 16.637 | 2.936 | 5.989 | 6.848 | 11.636 |
| Capitaluri proprii | 41.942 | 126.039 | 119.271 | 125.666 | 147.694 | 133.479 | 89.316 | 118.179 | 129.417 | 71.899 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 40,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,65 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
21% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CHIMINDUSTRIE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CHIMINDUSTRIE SRL în 2025 a fost de 101.983 lei, în scădere cu 47% față de 2024.
În 2025, CHIMINDUSTRIE SRL a înregistrat un profit net de 41.702 lei.
Activitatea principală a CHIMINDUSTRIE SRL este Fabricarea altor produse chimice n.c.a. (CAEN 2059).
CHIMINDUSTRIE SRL are sediul social la adresa Str. TURDA Nr. 14, Bl. 24, Sc. C, Ap. 2, Municipiul Mediaș, Jud. Sibiu, 3125.
Da. CHIMINDUSTRIE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CHIMINDUSTRIE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].