Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CETINA GRUP SRL (CUI 24390474) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Cornu de Jos, Comuna Cornu, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 106.243 lei (+34% față de 2024) și un profit net de 8.451 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | - |
| 2017 | - |
| 2018 | 42.107 lei |
| 2019 | 48.931 lei |
| 2020 | 77.020 lei |
| 2021 | 154.955 lei |
| 2022 | 81.306 lei |
| 2023 | 106.557 lei |
| 2024 | 79.259 lei |
| 2025 | 106.243 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 106.243 | 79.259 | 106.557 | 81.306 | 154.955 | 77.020 | 48.931 | 42.107 | - | - |
| Profit net | 8.451 | 2.349 | 15.101 | -5.062 | 12.599 | 3.019 | 2.516 | 3.020 | -286 | 122 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 1.666 | 2.202 | 2.714 | 3.227 | 3.740 | 24 | 24 | 24 | 60 | 346 |
| Active circulante | 82.866 | 73.936 | 73.809 | 41.840 | 59.269 | 36.380 | 38.659 | 37.967 | 10.403 | 10.403 |
| Stocuri | 73.579 | 31.332 | 51.085 | 25.385 | 41.692 | 27.204 | 27.786 | 28.676 | 972 | 972 |
| Creanțe | 6.396 | 6.954 | 6.954 | 6.954 | 6.396 | 6.397 | 6.396 | 6.396 | 6.396 | 6.396 |
| Datorii | 43.410 | 42.010 | 44.315 | 27.960 | 41.398 | 27.392 | 170.588 | 172.412 | 147.904 | 147.904 |
| Capitaluri proprii | 43.010 | 34.558 | 32.208 | 17.107 | 21.611 | 9.012 | -131.905 | -134.421 | -137.441 | -137.155 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,91 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CETINA GRUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CETINA GRUP SRL în 2025 a fost de 106.243 lei, în creștere cu 34% față de 2024.
În 2025, CETINA GRUP SRL a înregistrat un profit net de 8.451 lei.
Activitatea principală a CETINA GRUP SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
CETINA GRUP SRL are sediul social la adresa Str. SINĂII Nr. 1189, Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Jud. Prahova.
Da. CETINA GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CETINA GRUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].