Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CETERASCOM SRL (CUI 15804372) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 2003. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,15 mil. lei (+77% față de 2024) și un profit net de 4.613 lei, cu 6 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 5.994.344 lei |
| 2017 | 4.964.434 lei |
| 2018 | 4.653.311 lei |
| 2019 | 8.354.308 lei |
| 2020 | 5.679.027 lei |
| 2021 | 9.189.996 lei |
| 2022 | 9.123.623 lei |
| 2023 | 9.571.261 lei |
| 2024 | 2.341.317 lei |
| 2025 | 4.149.833 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.149.833 | 2.341.317 | 9.571.261 | 9.123.623 | 9.189.996 | 5.679.027 | 8.354.308 | 4.653.311 | 4.964.434 | 5.994.344 |
| Profit net | 4.613 | -2.212.440 | 53.743 | 12.497 | 466.728 | 1.094 | 608.074 | 37.921 | 1.647.046 | 1.162.112 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 12 | 13 | 10 | 11 | 12 | 12 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 11.001.427 | 10.966.010 | 11.706.349 | 12.292.387 | 12.884.026 | 11.163.772 | 9.115.781 | 7.314.772 | 4.898.168 | 3.541.704 |
| Active circulante | 2.021.881 | 2.752.126 | 4.357.644 | 4.868.022 | 2.469.500 | 2.926.981 | 4.175.395 | 3.108.006 | 2.244.797 | 2.469.618 |
| Stocuri | 904.647 | 665.330 | 1.178.898 | 1.452.494 | 925.912 | 1.342.827 | 1.431.406 | 1.517.485 | 1.217.163 | 927.863 |
| Creanțe | 1.062.704 | 2.051.091 | 3.156.980 | 3.215.130 | 1.372.314 | 1.568.902 | 2.664.405 | 1.374.672 | 974.404 | 1.360.232 |
| Datorii | 9.795.165 | 10.470.108 | 11.718.616 | 12.856.147 | 11.111.761 | 9.988.332 | 9.189.849 | 7.190.057 | 3.330.554 | 2.684.857 |
| Capitaluri proprii | 2.130.015 | 2.139.947 | 4.358.006 | 4.304.262 | 4.291.765 | 4.152.421 | 4.151.327 | 3.861.298 | 3.823.377 | 3.337.431 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 21% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
75% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (3 schimbări), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CETERASCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CETERASCOM SRL în 2025 a fost de 4.149.833 lei (4,15 mil. lei), în creștere cu 77% față de 2024.
În 2025, CETERASCOM SRL a înregistrat un profit net de 4.613 lei.
Activitatea principală a CETERASCOM SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
CETERASCOM SRL are sediul social la adresa Str. Nicolae Gamulea Nr. 1, Mun. Galați, Jud. Galați, 800009.
Da. CETERASCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CETERASCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].