ActivăSA

CERTIND SA

Str. George Enescu Nr. 27-29, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 7120: Activități de testări și analize tehnice

CUI
15502676
Reg. Com.
J2003007870405
Înființată
11 iunie 2003
Vechime
23 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
9,8 mil. lei
Profit net 2025
1,0 mil. lei
Angajați 2025
27

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.06.2003

Rezumat

Pe scurt

CERTIND SA (CUI 15502676) este o societate pe acțiuni activă din București (sectorul 1), înființată în 2003. Activitatea principală este Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,83 mil. lei (+5,5% față de 2024) și un profit net de 1,01 mil. lei, cu 27 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15502676
Nr. Reg. Com.
J2003007870405
EUID
ROONRC.J2003007870405
Cod CAEN principal
7120 - Activități de testări și analize tehnice
Data înființării
11 iunie 2003
Vechime
23 de ani, 4 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. George Enescu Nr. 27-29, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • HO••• •••
  • PĂSCULE••• MI•••
  • SERGE••• VIOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+5,5% față de 2024

9.826.001 RON

2024: 9.313.922 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 7.720.503 RONAnul 2017: 7.182.416 RONAnul 2018: 8.209.487 RONAnul 2019: 7.300.249 RONAnul 2020: 6.699.451 RONAnul 2021: 6.950.935 RONAnul 2022: 7.855.586 RONAnul 2023: 9.229.483 RONAnul 2024: 9.313.922 RONAnul 2025: 9.826.001 RON

Profit net 2025

+13,1% față de 2024

1.009.411 RON

2024: 892.186 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.137.466 RONAnul 2017: 1.055.442 RONAnul 2018: 1.545.505 RONAnul 2019: 832.276 RONAnul 2020: 1.118.572 RONAnul 2021: 782.866 RONAnul 2022: 1.004.343 RONAnul 2023: 968.550 RONAnul 2024: 892.186 RONAnul 2025: 1.009.411 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    9,8 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    27
  • 2024

    Cifra de afaceri
    9,3 mil. lei
    Profit net
    892 mii lei
    Angajați
    29
  • 2023

    Cifra de afaceri
    9,2 mil. lei
    Profit net
    969 mii lei
    Angajați
    33
  • 2022

    Cifra de afaceri
    7,9 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2021

    Cifra de afaceri
    7,0 mil. lei
    Profit net
    783 mii lei
    Angajați
    35
  • 2020

    Cifra de afaceri
    6,7 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2019

    Cifra de afaceri
    7,3 mil. lei
    Profit net
    832 mii lei
    Angajați
    30
  • 2018

    Cifra de afaceri
    8,2 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    31
  • 2017

    Cifra de afaceri
    7,2 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    29
  • 2016

    Cifra de afaceri
    7,7 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    28

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
10%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,76Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,76 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2003

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/7870/2003.

  5. Înregistrarea în scopuri de TVA

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CERTIND SA

Este CERTIND SA activă?

Da. CERTIND SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CERTIND SA?

Cifra de afaceri a CERTIND SA în 2025 a fost de 9.826.001 lei (9,83 mil. lei), în creștere cu 5,5% față de 2024.

Ce profit a avut CERTIND SA în 2025?

În 2025, CERTIND SA a înregistrat un profit net de 1,01 mil. lei (1.009.411 lei).

Ce activitate are CERTIND SA?

Activitatea principală a CERTIND SA este Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

Unde are sediul CERTIND SA?

CERTIND SA are sediul social la adresa Str. George Enescu Nr. 27-29, Sector 1 Mun. București, Jud. București.

CERTIND SA este plătitoare de TVA?

Da. CERTIND SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CERTIND SA are datorii la ANAF?

Nu. CERTIND SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CERTIND SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].