Marjă netă
SlabFirma a pierdut 4,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CERIN IMPEX SRL (CUI 14962510) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Scorțeni, județul Prahova, înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 285.470 lei (+8,1% față de 2024) și o pierdere netă de 11.951 lei, cu 2 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 137.188 lei |
| 2017 | 113.482 lei |
| 2018 | 173.303 lei |
| 2019 | 137.293 lei |
| 2020 | 149.129 lei |
| 2021 | 152.686 lei |
| 2022 | 202.442 lei |
| 2023 | 227.164 lei |
| 2024 | 263.968 lei |
| 2025 | 285.470 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 285.470 | 263.968 | 227.164 | 202.442 | 152.686 | 149.129 | 137.293 | 173.303 | 113.482 | 137.188 |
| Profit net | -11.951 | -14.709 | -7.294 | -657 | -19.031 | -12.017 | -21.512 | 293 | -19.514 | 11.239 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | - | - | 176 | 353 | 529 | 705 | 881 | 881 | 881 | 881 |
| Active circulante | 45.086 | 21.580 | 18.287 | 17.322 | 10.967 | 10.632 | 7.565 | 14.911 | 10.028 | 16.281 |
| Stocuri | 17.321 | 14.025 | 16.734 | 12.877 | 8.412 | 9.580 | 5.792 | 9.263 | 8.907 | 7.226 |
| Creanțe | 1.008 | 2.114 | - | - | - | 211 | - | 345 | 176 | 44 |
| Datorii | 110.504 | 75.048 | 57.222 | 49.139 | 42.304 | 23.114 | 110.483 | 96.317 | 91.727 | 78.466 |
| Capitaluri proprii | -65.418 | -53.468 | -38.759 | -31.464 | -30.808 | -11.777 | -102.037 | -80.525 | -80.818 | -61.304 |
Firma a pierdut 4,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 41% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
245% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CERIN IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CERIN IMPEX SRL în 2025 a fost de 285.470 lei, în creștere cu 8,1% față de 2024.
În 2025, CERIN IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 11.951 lei.
Activitatea principală a CERIN IMPEX SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
CERIN IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. UNIRII Nr. 4, Sat Scorțeni Com. Scorțeni, Jud. Prahova, 107525.
Nu. CERIN IMPEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CERIN IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].