CEREALCOM SA Radiată SA

Înființată 05.10.2004
Sos. SIBIULUI Nr. 485, Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Jud. Sibiu, 557245 4621, Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Prezentare

Pe scurt

CEREALCOM SA (CUI 16820228) a fost o societate pe acțiuni din satul Șeica Mare, Comuna Șeica Mare, județul Sibiu, înființată în 2004. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 972.775 lei (-68% față de 2009) și o pierdere netă de 157.767 lei, cu 13 angajați.

Cifra de afaceri 2010
972,8 miilei
−67,7%, față de 2009
Profit net 2010
−157,8 miilei
−44.920,2%, față de 2009
Angajați 2010
13
+18,2%, față de 2009
Marjă netă
-16,2%
Capital social
1,3 millei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
20087.126.167 lei
20093.014.238 lei
2010972.775 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201020092008
Cifra de afaceri972.7753.014.2387.126.167
Profit net-157.7673524.590
Număr mediu de angajați13118
Active imobilizate3.690.3913.736.9623.789.568
Active circulante2.897.2313.140.7176.492.286
Stocuri72544.436140.799
Creanțe2.876.1973.087.6496.340.589
Datorii5.359.1385.491.4288.895.955
Capitaluri proprii1.228.4841.386.2511.385.899
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

Slab
-16% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 16,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,54 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 54% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
81% Față de anul anterior: stabil

81% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 25.05.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16820228
Nr. Reg. Com.
J32/1491/2004
EUID
ROONRC.J32/1491/2004
Cod CAEN principal
4621, Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Data înființării
5 octombrie 2004
Vechime
22 de ani
Formă juridică
SA
Capital social
1,3 mil lei (bilanț 2010)
Adresă sediu
Sos. SIBIULUI Nr. 485, Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Jud. Sibiu, 557245
Domiciliu fiscal
Sos. SIBIULUI Nr. 485, Sat Şeica Mare Com. Şeica Mare, Jud. Sibiu, 557245

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ••• GABRI••• TATI•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2011
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2004
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1491/2004. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CEREALCOM SA

Este CEREALCOM SA activă?

Nu. CEREALCOM SA a fost radiată din Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CEREALCOM SA?

Cifra de afaceri a CEREALCOM SA în 2010 a fost de 972.775 lei, în scădere cu 68% față de 2009.

Ce profit a avut CEREALCOM SA în 2010?

În 2010, CEREALCOM SA a înregistrat o pierdere netă de 157.767 lei.

Câți angajați avea CEREALCOM SA?

Conform bilanțului pe 2010, CEREALCOM SA a avut în medie 13 angajați (față de 11 angajați în 2009).

Ce activitate avea CEREALCOM SA?

Activitatea principală a CEREALCOM SA era Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

Unde avea sediul CEREALCOM SA?

CEREALCOM SA avea sediul social la adresa Sos. SIBIULUI Nr. 485, Sat Șeica Mare, Comuna Șeica Mare, Jud. Sibiu, 557245.

CEREALCOM SA are datorii la ANAF?

Nu. CEREALCOM SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CEREALCOM SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].