Marjă netă
SlabFirma a pierdut 33,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CEREAL MANFARM SRL (CUI 35704750) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Sculia, Oraș Gătaia, județul Timiș, înființată în 2016. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 730.923 lei (+40% față de 2024) și o pierdere netă de 242.232 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 18.028 lei |
| 2017 | 124.870 lei |
| 2018 | 346.948 lei |
| 2019 | 321.879 lei |
| 2020 | 453.703 lei |
| 2021 | 656.695 lei |
| 2022 | 820.430 lei |
| 2023 | 437.449 lei |
| 2024 | 522.640 lei |
| 2025 | 730.923 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 730.923 | 522.640 | 437.449 | 820.430 | 656.695 | 453.703 | 321.879 | 346.948 | 124.870 | 18.028 |
| Profit net | -242.232 | 7.477 | 25.046 | 127.931 | 80.121 | 87.691 | -58.168 | 34.925 | 15.486 | 6.894 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 386.279 | 544.179 | 768.829 | 1.002.289 | 376.405 | 345.843 | 406.780 | 467.717 | 221.978 | 123.479 |
| Active circulante | 5.404.137 | 5.062.657 | 240.856 | 141.963 | 245.472 | 223.628 | 188.256 | 338.946 | 218.758 | 110.270 |
| Stocuri | 289.062 | 5.700 | 96.378 | 14.560 | 106.055 | 123.043 | 121.800 | 171.115 | 187.659 | 104.413 |
| Creanțe | 4.987.637 | 5.026.258 | 71.409 | 85.291 | 20.339 | 46.401 | 64.041 | 159.298 | 26.552 | 5.592 |
| Datorii | 757.525 | 331.713 | 689.560 | 849.173 | 454.729 | 482.443 | 595.699 | 749.158 | 418.156 | 226.655 |
| Capitaluri proprii | 85.371 | 327.603 | 320.125 | 295.079 | 167.148 | 87.028 | -663 | 57.505 | 22.580 | 7.094 |
Firma a pierdut 33,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,13 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
13% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CEREAL MANFARM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CEREAL MANFARM SRL în 2025 a fost de 730.923 lei, în creștere cu 40% față de 2024.
În 2025, CEREAL MANFARM SRL a înregistrat o pierdere netă de 242.232 lei.
Activitatea principală a CEREAL MANFARM SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
CEREAL MANFARM SRL are sediul social la adresa Loc. Sculia, Oraș Gătaia, Jud. Timiș, 307193.
Da. CEREAL MANFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CEREAL MANFARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].