ActivăSRL

CERACTERRA SRL

Bld. Gării Nr. 13A, Et. PARTER, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov

CAEN 6831: Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CUI
32042950
Reg. Com.
J08/1097/2013
Înființată
22 iulie 2013
Vechime
13 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
329 mii lei
Profit net 2025
-13 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.07.2013

Rezumat

Pe scurt

CERACTERRA SRL (CUI 32042950) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2013. Activitatea principală este Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (CAEN 6831).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 328.990 lei (-3,7% față de 2024) și o pierdere netă de 13.057 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32042950
Nr. Reg. Com.
J08/1097/2013
EUID
ROONRC.J8/1097/2013
Cod CAEN principal
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Data înființării
22 iulie 2013
Vechime
13 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Gării Nr. 13A, Et. PARTER, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • R••• CLAU••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-3,7% față de 2024

328.990 RON

2024: 341.591 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 44.469 RONAnul 2017: 244.901 RONAnul 2018: 380.293 RONAnul 2019: 664.161 RONAnul 2020: 402.670 RONAnul 2021: 335.108 RONAnul 2022: 435.376 RONAnul 2023: 287.421 RONAnul 2024: 341.591 RONAnul 2025: 328.990 RON

Profit net 2025

-110,6% față de 2024

-13.057 RON

2024: 122.846 RON

-200k-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -31.084 RONAnul 2017: -117.388 RONAnul 2018: 139.829 RONAnul 2019: 228.789 RONAnul 2020: 85.631 RONAnul 2021: 69.376 RONAnul 2022: 166.386 RONAnul 2023: 76.976 RONAnul 2024: 122.846 RONAnul 2025: -13.057 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    329 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    342 mii lei
    Profit net
    123 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    287 mii lei
    Profit net
    77 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    435 mii lei
    Profit net
    166 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    335 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    403 mii lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    664 mii lei
    Profit net
    229 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    380 mii lei
    Profit net
    140 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    245 mii lei
    Profit net
    -117 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    44 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-4%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,05Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,05 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
61%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

61% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2013

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1097/2013.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CERACTERRA SRL

Este CERACTERRA SRL activă?

Da. CERACTERRA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CERACTERRA SRL?

Cifra de afaceri a CERACTERRA SRL în 2025 a fost de 328.990 lei, în scădere cu 3,7% față de 2024.

Ce profit a avut CERACTERRA SRL în 2025?

În 2025, CERACTERRA SRL a înregistrat o pierdere netă de 13.057 lei.

Ce activitate are CERACTERRA SRL?

Activitatea principală a CERACTERRA SRL este Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (CAEN 6831).

Unde are sediul CERACTERRA SRL?

CERACTERRA SRL are sediul social la adresa Bld. Gării Nr. 13A, Et. PARTER, Ap. 2, Mun. Brașov, Jud. Brașov.

CERACTERRA SRL este plătitoare de TVA?

Da. CERACTERRA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

CERACTERRA SRL are datorii la ANAF?

Nu. CERACTERRA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CERACTERRA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].