ActivăSRL

CENTERCOM S.R.L.

Str. Alecu Russo Nr. 22, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600170

CAEN 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CUI
17978375
Reg. Com.
J04/1723/2005
Înființată
22 septembrie 2005
Vechime
21 de ani
Cifra de afaceri 2025
357 mii lei
Profit net 2025
53 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.09.2005

Rezumat

Pe scurt

CENTERCOM S.R.L. (CUI 17978375) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 357.168 lei (+3% față de 2024) și un profit net de 53.231 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17978375
Nr. Reg. Com.
J04/1723/2005
EUID
ROONRC.J04/1723/2005
Cod CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Data înființării
22 septembrie 2005
Vechime
21 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Alecu Russo Nr. 22, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600170

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BUZD••• DUMI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+3,0% față de 2024

357.168 RON

2024: 346.913 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 107.169 RONAnul 2017: 130.059 RONAnul 2018: 204.750 RONAnul 2019: 150.210 RONAnul 2020: 178.022 RONAnul 2021: 202.810 RONAnul 2022: 255.492 RONAnul 2023: 288.147 RONAnul 2024: 346.913 RONAnul 2025: 357.168 RON

Profit net 2025

+17,9% față de 2024

53.231 RON

2024: 45.159 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -99.984 RONAnul 2017: -55.551 RONAnul 2018: -85.004 RONAnul 2019: -35.043 RONAnul 2020: -14.930 RONAnul 2021: 1.783 RONAnul 2022: 28.977 RONAnul 2023: 25.219 RONAnul 2024: 45.159 RONAnul 2025: 53.231 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    357 mii lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    347 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    288 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    255 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    203 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    150 mii lei
    Profit net
    -35 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    205 mii lei
    Profit net
    -85 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    130 mii lei
    Profit net
    -56 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    -100 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,06Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 6,1% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
85%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/1723/2005, sub denumirea CENTERCOM SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CENTERCOM S.R.L.

Este CENTERCOM S.R.L. activă?

Da. CENTERCOM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CENTERCOM S.R.L.?

Cifra de afaceri a CENTERCOM S.R.L. în 2025 a fost de 357.168 lei, în creștere cu 3% față de 2024.

Ce profit a avut CENTERCOM S.R.L. în 2025?

În 2025, CENTERCOM S.R.L. a înregistrat un profit net de 53.231 lei.

Ce activitate are CENTERCOM S.R.L.?

Activitatea principală a CENTERCOM S.R.L. este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Unde are sediul CENTERCOM S.R.L.?

CENTERCOM S.R.L. are sediul social la adresa Str. Alecu Russo Nr. 22, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600170.

CENTERCOM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. CENTERCOM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CENTERCOM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CENTERCOM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CENTERCOM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].