CAZ CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 11.02.2019
BUCUREŞTI Nr. 351, CAMERA C8 45, Municipiul Giurgiu, Jud. Giurgiu, 80304 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

CAZ CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40616558) este o societate cu răspundere limitată activă din Giurgiu, înființată în 2019. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 456.786 lei (+90% față de 2024) și un profit net de 217.621 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
456,8 miilei
+89,9%, față de 2024
Profit net 2025
217,6 miilei
+29,7%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
47,6%
Capital social
200lei
Vechime
7ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2019-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20190 lei
20200 lei
202199.750 lei
2022420.054 lei
2023232.880 lei
2024240.500 lei
2025456.786 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019
Cifra de afaceri456.786240.500232.880420.05499.75000
Profit net217.621167.745187.51724.67131.200-1.392-907
Număr mediu de angajați111110-
Active imobilizate170.963178.9722.4244.0145.67420371
Active circulante236.150201.520291.737118.38735.8831.770201
Stocuri----01.314-
Creanțe218.574186.075281.287110.47729.732455-
Datorii193.382216.262108.43499.83212.7724.072979
Capitaluri proprii216.958166.753186.15622.94129.101-2.099-707
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
48% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,22 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,22 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
47% Față de anul anterior: în scădere

47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 12.08.2020

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
40616558
Nr. Reg. Com.
J2020003550236
EUID
ROONRC.J2020003550236
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
11 februarie 2019
Înmatricularea actuală
13 august 2020
Vechime
7 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
BUCUREŞTI Nr. 351, CAMERA C8 45, Municipiul Giurgiu, Jud. Giurgiu, 80304
Domiciliu fiscal
Str Ion Luca Caragiale Nr. 34B, camera 3, Sat Otopeni Orş. Otopeni, Jud. Ilfov

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CA••• EMIL••• GABR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  3. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  4. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  5. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2020
  1. Mutarea sediului în alt județ Giurgiu → Ilfov. Nr. Reg. Com. nou: J23/3550/2020. ONRC
2019
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Giurgiu cu nr. J52/326/2019. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CAZ CONSTRUCT S.R.L.

Este CAZ CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. CAZ CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CAZ CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a CAZ CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 456.786 lei, în creștere cu 90% față de 2024.

Ce profit a avut CAZ CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, CAZ CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 217.621 lei.

Ce activitate are CAZ CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a CAZ CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul CAZ CONSTRUCT S.R.L.?

CAZ CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa BUCUREȘTI Nr. 351, CAMERA C8 45, Municipiul Giurgiu, Jud. Giurgiu, 80304.

CAZ CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. CAZ CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

CAZ CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CAZ CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CAZ CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].