CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 12.11.2020
GRIVIŢA Nr. 19H, Ap. 1, Oraş Otopeni, Jud. Ilfov, 75100 4222, Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

Prezentare

Pe scurt

CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43325847) este o societate cu răspundere limitată activă din Otopeni, județul Ilfov, înființată în 2020. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN 4222).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24,6 mil. lei (-20% față de 2024) și un profit net de 91.762 lei, cu 25 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
24,6 millei
−19,6%, față de 2024
Profit net 2025
91,8 miilei
−79,9%, față de 2024
Angajați 2025
25
+56,3%, față de 2024
Marjă netă
0,4%
Capital social
200lei
Vechime
5ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2020-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2020-
20211.329.664 lei
20224.910.084 lei
20237.950.981 lei
202430.637.995 lei
202524.638.733 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020
Cifra de afaceri24.638.73330.637.9957.950.9814.910.0841.329.664-
Profit net91.762455.492314.205657.291553.357-208
Număr mediu de angajați25161594-
Active imobilizate6.166.6006.180.116509.7320-112
Active circulante15.818.88811.900.8874.358.9492.534.215901.122278
Stocuri11.641815.1371.160.5771.236.017270-
Creanțe15.579.21411.017.2593.196.1181.244.860781.089-
Datorii20.473.49816.661.2553.903.9551.876.684347.773398
Capitaluri proprii1.518.9901.427.228971.736657.531553.349-8
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
0,4% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,77 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 77% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
93% Față de anul anterior: stabil

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 12.11.2020

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
43325847
Nr. Reg. Com.
J2020005449235
EUID
ROONRC.J2020005449235
Cod CAEN principal
4222, Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Data înființării
12 noiembrie 2020
Vechime
5 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
GRIVIŢA Nr. 19H, Ap. 1, Oraş Otopeni, Jud. Ilfov, 75100
Domiciliu fiscal
Str. Griviţa Nr. 19H, Orş. Otopeni, Jud. Ilfov, 75100

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • GU••• LU•••Administrator, Moldova
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2021
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2020
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/5449/2020. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L.

Este CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 24.638.733 lei (24,6 mil. lei), în scădere cu 20% față de 2024.

Ce profit a avut CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 91.762 lei.

Ce activitate are CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN 4222).

Unde are sediul CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L.?

CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa GRIVIȚA Nr. 19H, Ap. 1, Oraș Otopeni, Jud. Ilfov, 75100.

CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CAVA TEL CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].