Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 50,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CATINA CONSTRUCT SRL (CUI 23666610) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Hagău, Comuna Cătina, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,29 mil. lei (+38% față de 2024) și un profit net de 650.397 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2011 | 0 lei |
| 2017 | 20.000 lei |
| 2018 | 275.095 lei |
| 2019 | 450.965 lei |
| 2020 | 2.156.667 lei |
| 2021 | 1.314.604 lei |
| 2022 | 2.195.790 lei |
| 2023 | 1.678.063 lei |
| 2024 | 930.376 lei |
| 2025 | 1.285.004 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.285.004 | 930.376 | 1.678.063 | 2.195.790 | 1.314.604 | 2.156.667 | 450.965 | 275.095 | 20.000 | 0 |
| Profit net | 650.397 | 296.145 | 352.463 | 15.269 | -172.038 | 591.156 | 233.522 | 153.170 | 2.207 | 0 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 7 | 10 | 9 | 12 | 4 | 3 | 1 | - |
| Active imobilizate | 95.415 | 43.934 | 71.963 | 41.433 | 60.238 | 84.313 | 18.750 | 25.000 | - | - |
| Active circulante | 648.190 | 479.593 | 769.577 | 456.000 | 1.024.908 | 1.391.018 | 412.339 | 183.253 | 2.627 | 13.560 |
| Stocuri | 3.486 | 3.486 | 3.486 | 2.275 | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 643.129 | 129.945 | 184.766 | 224.332 | 109.832 | 537.449 | 19.016 | 600 | - | 13.360 |
| Datorii | 264.734 | 227.142 | 488.837 | 481.924 | 376.890 | 495.037 | 42.190 | 52.876 | 420 | 31.283 |
| Capitaluri proprii | 478.871 | 296.385 | 352.703 | 15.509 | 708.256 | 980.294 | 388.899 | 155.377 | 2.207 | -17.723 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 50,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,45 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CATINA CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CATINA CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 1.285.004 lei (1,29 mil. lei), în creștere cu 38% față de 2024.
În 2025, CATINA CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 650.397 lei.
Activitatea principală a CATINA CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
CATINA CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Sat Hagău, Comuna Cătina, Jud. Cluj.
Da. CATINA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CATINA CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].