Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CATEMIC BAR SRL (CUI 7539526) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Blejoi, Comuna Blejoi, județul Prahova, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 359.898 lei (-19% față de 2024) și un profit net de 2.749 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 502.945 lei |
| 2017 | 620.017 lei |
| 2018 | 1.011.406 lei |
| 2019 | 730.979 lei |
| 2020 | 695.211 lei |
| 2021 | 1.113.273 lei |
| 2022 | 816.978 lei |
| 2023 | 798.416 lei |
| 2024 | 445.896 lei |
| 2025 | 359.898 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359.898 | 445.896 | 798.416 | 816.978 | 1.113.273 | 695.211 | 730.979 | 1.011.406 | 620.017 | 502.945 |
| Profit net | 2.749 | -29.724 | 74.922 | 134.965 | 437.939 | 48.426 | 3.285 | 96.746 | -2.514 | -31.117 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 6 | 4 | 7 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 27.888 | 5.195 | 7.427 | 2.670 | 3.990 | 29.047 | 78.041 | 98.894 | 68.813 | 32.158 |
| Active circulante | 814.253 | 681.152 | 546.393 | 490.462 | 406.851 | 246.327 | 295.086 | 209.988 | 208.724 | 198.609 |
| Stocuri | 747.950 | 607.583 | 485.526 | 421.642 | 216.507 | 166.270 | 179.548 | 116.681 | 145.836 | 161.474 |
| Creanțe | 35.708 | 22.908 | 29.102 | 37.685 | 1.501 | 52.407 | 40.306 | 70.349 | 15.835 | 32.397 |
| Datorii | 432.556 | 279.511 | 117.260 | 131.494 | 4.168 | 306.640 | 452.818 | 391.858 | 457.299 | 408.015 |
| Capitaluri proprii | 409.585 | 406.836 | 436.560 | 361.638 | 406.673 | -31.266 | -79.691 | -82.976 | -179.762 | -177.248 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,88 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CATEMIC BAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CATEMIC BAR SRL în 2025 a fost de 359.898 lei, în scădere cu 19% față de 2024.
În 2025, CATEMIC BAR SRL a înregistrat un profit net de 2.749 lei.
Activitatea principală a CATEMIC BAR SRL este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
CATEMIC BAR SRL are sediul social la adresa Str. PRINCIPALA Nr. 467, Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Jud. Prahova.
Da. CATEMIC BAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CATEMIC BAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].