Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CASTANUL COMIMPEX SRL (CUI 2717789) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Bratca, Comuna Bratca, județul Bihor, înființată în 1992. Activitatea principală este Alte activități anexe transporturilor (CAEN 5226).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,68 mil. lei (-37% față de 2024) și un profit net de 495.974 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.924.073 lei |
| 2017 | 3.714.799 lei |
| 2018 | 3.391.561 lei |
| 2019 | 3.929.333 lei |
| 2020 | 3.766.897 lei |
| 2021 | 4.995.902 lei |
| 2022 | 12.469.499 lei |
| 2023 | 6.560.423 lei |
| 2024 | 7.432.465 lei |
| 2025 | 4.679.911 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.679.911 | 7.432.465 | 6.560.423 | 12.469.499 | 4.995.902 | 3.766.897 | 3.929.333 | 3.391.561 | 3.714.799 | 3.924.073 |
| Profit net | 495.974 | 717.327 | 316.053 | 751.491 | 705.841 | 452.412 | 206.672 | 81.819 | 141.581 | 96.482 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 8 | 6 | 6 | 7 | 9 | 11 | 12 | 15 | 10 |
| Active imobilizate | 1.072.333 | 1.110.785 | 987.090 | 737.543 | 749.487 | 645.644 | 960.809 | 1.534.824 | 2.179.079 | 2.595.794 |
| Active circulante | 2.635.964 | 3.371.660 | 3.313.134 | 4.678.249 | 3.579.153 | 3.380.653 | 2.801.387 | 2.568.857 | 2.677.315 | 2.475.699 |
| Stocuri | 764.108 | 617.384 | 626.154 | 773.849 | 773.941 | 782.325 | 777.048 | 869.181 | 745.325 | 618.392 |
| Creanțe | 1.834.577 | 2.730.580 | 2.628.993 | 3.653.811 | 2.616.669 | 2.332.177 | 1.912.058 | 1.637.831 | 1.809.503 | 1.728.350 |
| Datorii | 1.609.263 | 2.782.714 | 2.425.195 | 3.038.880 | 2.176.904 | 2.617.416 | 2.805.727 | 3.353.884 | 4.177.300 | 4.510.154 |
| Capitaluri proprii | 2.165.150 | 1.699.731 | 1.875.029 | 2.376.912 | 2.151.736 | 1.445.895 | 993.483 | 786.811 | 704.992 | 563.411 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,64 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CASTANUL COMIMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CASTANUL COMIMPEX SRL în 2025 a fost de 4.679.911 lei (4,68 mil. lei), în scădere cu 37% față de 2024.
În 2025, CASTANUL COMIMPEX SRL a înregistrat un profit net de 495.974 lei.
Activitatea principală a CASTANUL COMIMPEX SRL este Alte activități anexe transporturilor (CAEN 5226).
CASTANUL COMIMPEX SRL are sediul social la adresa Sat Bratca, Comuna Bratca, Jud. Bihor, 3700.
Da. CASTANUL COMIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. CASTANUL COMIMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].