ActivăSA

CAST SA

Str. Ajustorului Nr. 5, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 61041

CAEN 2899: Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

CUI
448790
Reg. Com.
J1991002923404
Înființată
13 mai 1991
Vechime
35 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
729 mii lei
Profit net 2025
219 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.12.1992

Rezumat

Pe scurt

CAST SA (CUI 448790) este o societate pe acțiuni activă din București (sectorul 6), înființată în 1991. Activitatea principală este Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 728.699 lei (+89% față de 2024) și un profit net de 219.201 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
448790
Nr. Reg. Com.
J1991002923404
EUID
ROONRC.J1991002923404
Cod CAEN principal
2899 - Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
Data înființării
13 mai 1991
Vechime
35 de ani, 5 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Ajustorului Nr. 5, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 61041

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0213••••••
  • 0213••••••
Email (2)
  • ca••@••••.ro
  • di••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (2)
  • G••• OCTAV••• OVI•••
  • I••• MARIO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+89,5% față de 2024

728.699 RON

2024: 384.548 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.461.926 RONAnul 2017: 2.104.792 RONAnul 2018: 1.445.451 RONAnul 2019: 1.786.640 RONAnul 2020: 1.161.425 RONAnul 2021: 990.595 RONAnul 2022: 1.002.568 RONAnul 2023: 453.859 RONAnul 2024: 384.548 RONAnul 2025: 728.699 RON

Profit net 2025

+492,1% față de 2024

219.201 RON

2024: 37.020 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 115.800 RONAnul 2017: 679.528 RONAnul 2018: 382.863 RONAnul 2019: 383.747 RONAnul 2020: 51.500 RONAnul 2021: 132.604 RONAnul 2022: 823.107 RONAnul 2023: 3.020.768 RONAnul 2024: 37.020 RONAnul 2025: 219.201 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    729 mii lei
    Profit net
    219 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    385 mii lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    454 mii lei
    Profit net
    3,0 mil. lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    823 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    991 mii lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    384 mii lei
    Angajați
    10
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    383 mii lei
    Angajați
    10
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    680 mii lei
    Angajați
    11
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    116 mii lei
    Angajați
    11

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
30%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,96Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
42%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

42% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/2923/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CAST SA

Este CAST SA activă?

Da. CAST SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CAST SA?

Cifra de afaceri a CAST SA în 2025 a fost de 728.699 lei, în creștere cu 89% față de 2024.

Ce profit a avut CAST SA în 2025?

În 2025, CAST SA a înregistrat un profit net de 219.201 lei.

Ce activitate are CAST SA?

Activitatea principală a CAST SA este Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).

Unde are sediul CAST SA?

CAST SA are sediul social la adresa Str. Ajustorului Nr. 5, Sector 6 Mun. București, Jud. București, 61041.

CAST SA este plătitoare de TVA?

Da. CAST SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CAST SA are datorii la ANAF?

Nu. CAST SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CAST SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].