ActivăSA

CARMO SA

Str. Negru Vodă Nr. 7, Mun. Caracal, Jud. Olt, 235200

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
1523954
Reg. Com.
J1991000730284
Înființată
15 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
324 mii lei
Profit net 2025
128 mii lei
Angajați 2025
6

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat administratori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.11.1992

Rezumat

Pe scurt

CARMO SA (CUI 1523954) este o societate pe acțiuni activă din Caracal, județul Olt, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 324.488 lei (-20% față de 2024) și un profit net de 128.117 lei, cu 6 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1523954
Nr. Reg. Com.
J1991000730284
EUID
ROONRC.J1991000730284
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
15 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Negru Vodă Nr. 7, Mun. Caracal, Jud. Olt, 235200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (4)
  • 0249••••••
  • 0249••••••
  • 0742••••••
  • 0743••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • IONE••• VALER•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-20,3% față de 2024

324.488 RON

2024: 407.095 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 210.963 RONAnul 2017: 238.275 RONAnul 2018: 269.852 RONAnul 2019: 300.771 RONAnul 2020: 332.192 RONAnul 2021: 347.818 RONAnul 2022: 452.145 RONAnul 2023: 395.131 RONAnul 2024: 407.095 RONAnul 2025: 324.488 RON

Profit net 2025

-92,9% față de 2024

128.117 RON

2024: 1.813.620 RON

-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -47.480 RONAnul 2017: -75.160 RONAnul 2018: 22.214 RONAnul 2019: -29.567 RONAnul 2020: -28.304 RONAnul 2021: -36.330 RONAnul 2022: 58.955 RONAnul 2023: 39.652 RONAnul 2024: 1.813.620 RONAnul 2025: 128.117 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    324 mii lei
    Profit net
    128 mii lei
    Angajați
    6
  • 2024

    Cifra de afaceri
    407 mii lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    395 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    452 mii lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    348 mii lei
    Profit net
    -36 mii lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    332 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    301 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    270 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    238 mii lei
    Profit net
    -75 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    211 mii lei
    Profit net
    -47 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
39%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 39,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
7,68Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,68 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
11%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/730/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CARMO SA

Este CARMO SA activă?

Da. CARMO SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CARMO SA?

Cifra de afaceri a CARMO SA în 2025 a fost de 324.488 lei, în scădere cu 20% față de 2024.

Ce profit a avut CARMO SA în 2025?

În 2025, CARMO SA a înregistrat un profit net de 128.117 lei.

Ce activitate are CARMO SA?

Activitatea principală a CARMO SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul CARMO SA?

CARMO SA are sediul social la adresa Str. Negru Vodă Nr. 7, Mun. Caracal, Jud. Olt, 235200.

CARMO SA este plătitoare de TVA?

Da. CARMO SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CARMO SA are datorii la ANAF?

Nu. CARMO SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CARMO SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].