ActivăSA

CARLACTON SA

Str. 8 Martie Nr. 54, Mun. Oneşti, Jud. Bacău, 601096

CAEN 141: Creșterea bovinelor de lapte

CUI
959700
Reg. Com.
J1991002031044
Înființată
2 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
3,8 mil. lei
Profit net 2025
1,6 mil. lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.12.1992

Rezumat

Pe scurt

CARLACTON SA (CUI 959700) este o societate pe acțiuni activă din Onești, județul Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală este Creșterea bovinelor de lapte (CAEN 0141).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,82 mil. lei (+113% față de 2024) și un profit net de 1,59 mil. lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
959700
Nr. Reg. Com.
J1991002031044
EUID
ROONRC.J1991002031044
Cod CAEN principal
141 - Creșterea bovinelor de lapte
Data înființării
2 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. 8 Martie Nr. 54, Mun. Oneşti, Jud. Bacău, 601096

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SCRIPC••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+112,9% față de 2024

3.816.806 RON

2024: 1.792.447 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.393.379 RONAnul 2017: 2.661.459 RONAnul 2018: 3.036.941 RONAnul 2019: 2.311.745 RONAnul 2020: 2.078.327 RONAnul 2021: 2.493.674 RONAnul 2022: 3.652.511 RONAnul 2023: 2.450.549 RONAnul 2024: 1.792.447 RONAnul 2025: 3.816.806 RON

Profit net 2025

+262,1% față de 2024

1.594.442 RON

2024: -983.645 RON

-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 52.371 RONAnul 2017: 48.561 RONAnul 2018: 1.133.607 RONAnul 2019: 1.007.018 RONAnul 2020: 137.852 RONAnul 2021: 1.117.398 RONAnul 2022: 1.374.044 RONAnul 2023: 7.321 RONAnul 2024: -983.645 RONAnul 2025: 1.594.442 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    -984 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    13
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    138 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    11
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    49 mii lei
    Angajați
    12
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
42%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 41,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,91Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,91 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
18%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/2031/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CARLACTON SA

Este CARLACTON SA activă?

Da. CARLACTON SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CARLACTON SA?

Cifra de afaceri a CARLACTON SA în 2025 a fost de 3.816.806 lei (3,82 mil. lei), în creștere cu 113% față de 2024.

Ce profit a avut CARLACTON SA în 2025?

În 2025, CARLACTON SA a înregistrat un profit net de 1,59 mil. lei (1.594.442 lei).

Ce activitate are CARLACTON SA?

Activitatea principală a CARLACTON SA este Creșterea bovinelor de lapte (CAEN 0141).

Unde are sediul CARLACTON SA?

CARLACTON SA are sediul social la adresa Str. 8 Martie Nr. 54, Mun. Onești, Jud. Bacău, 601096.

CARLACTON SA este plătitoare de TVA?

Da. CARLACTON SA este înregistrată în scopuri de TVA.

CARLACTON SA are datorii la ANAF?

Da. CARLACTON SA figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CARLACTON SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].