ActivăSRL

CARGO SRL

Str. Gării Noi Nr. 5, Mun. Slobozia, Jud. Ialomiţa, 920095

CAEN 4730: Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CUI
12854570
Reg. Com.
J2000000046219
Înființată
31 martie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
29,0 mil. lei
Profit net 2025
717 mii lei
Angajați 2025
33

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.03.2000

Rezumat

Pe scurt

CARGO SRL (CUI 12854570) este o societate cu răspundere limitată activă din Slobozia, județul Ialomița, înființată în 2000. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29 mil. lei (+3,3% față de 2024) și un profit net de 716.574 lei, cu 33 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12854570
Nr. Reg. Com.
J2000000046219
EUID
ROONRC.J21/46/2000
Cod CAEN principal
4730 - Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Data înființării
31 martie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gării Noi Nr. 5, Mun. Slobozia, Jud. Ialomiţa, 920095

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0243••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • OLTE••• ADR••• COS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+3,3% față de 2024

28.975.212 RON

2024: 28.048.075 RON

010 mil20 mil30 mil40 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 19.582.690 RONAnul 2017: 18.987.243 RONAnul 2018: 20.662.292 RONAnul 2019: 18.859.194 RONAnul 2020: 15.477.875 RONAnul 2021: 22.579.261 RONAnul 2022: 30.679.930 RONAnul 2023: 26.298.632 RONAnul 2024: 28.048.075 RONAnul 2025: 28.975.212 RON

Profit net 2025

-73,4% față de 2024

716.574 RON

2024: 2.691.623 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 647.534 RONAnul 2017: 16.153 RONAnul 2018: 350.079 RONAnul 2019: 122.557 RONAnul 2020: 75.392 RONAnul 2021: 626.206 RONAnul 2022: 1.174.572 RONAnul 2023: 729.716 RONAnul 2024: 2.691.623 RONAnul 2025: 716.574 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    29,0 mil. lei
    Profit net
    717 mii lei
    Angajați
    33
  • 2024

    Cifra de afaceri
    28,0 mil. lei
    Profit net
    2,7 mil. lei
    Angajați
    31
  • 2023

    Cifra de afaceri
    26,3 mil. lei
    Profit net
    730 mii lei
    Angajați
    30
  • 2022

    Cifra de afaceri
    30,7 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    26
  • 2021

    Cifra de afaceri
    22,6 mil. lei
    Profit net
    626 mii lei
    Angajați
    17
  • 2020

    Cifra de afaceri
    15,5 mil. lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    19
  • 2019

    Cifra de afaceri
    18,9 mil. lei
    Profit net
    123 mii lei
    Angajați
    19
  • 2018

    Cifra de afaceri
    20,7 mil. lei
    Profit net
    350 mii lei
    Angajați
    22
  • 2017

    Cifra de afaceri
    19,0 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    21
  • 2016

    Cifra de afaceri
    19,6 mil. lei
    Profit net
    648 mii lei
    Angajați
    23

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,63Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,63 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
26%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2015

    Schimbarea denumirii

    CARGO SA → CARGO SRL

  4. 2000

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ialomița cu nr. J21/46/2000.

  5. Înregistrarea în scopuri de TVA

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CARGO SRL

Este CARGO SRL activă?

Da. CARGO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CARGO SRL?

Cifra de afaceri a CARGO SRL în 2025 a fost de 28.975.212 lei (29 mil. lei), în creștere cu 3,3% față de 2024.

Ce profit a avut CARGO SRL în 2025?

În 2025, CARGO SRL a înregistrat un profit net de 716.574 lei.

Ce activitate are CARGO SRL?

Activitatea principală a CARGO SRL este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).

Unde are sediul CARGO SRL?

CARGO SRL are sediul social la adresa Str. Gării Noi Nr. 5, Mun. Slobozia, Jud. Ialomița, 920095.

CARGO SRL este plătitoare de TVA?

Da. CARGO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

CARGO SRL are datorii la ANAF?

Nu. CARGO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CARGO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].