CARA COMIMPEX 2001 SRL Radiată SRL

Înființată 17.05.2001
Str. BIBORŢENI Nr. 7, camera 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 4782, Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Prezentare

Pe scurt

CARA COMIMPEX 2001 SRL (CUI 13891038) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 1), înființată în 2001 și radiată în 2018. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 350.622 lei (-38% față de 2009) și un profit net de 5.650 lei, cu 2 angajați.

Cifra de afaceri 2010
350,6 miilei
−38,2%, față de 2009
Profit net 2010
5.650lei
+134,0%, față de 2009
Angajați 2010
2
−80,0%, față de 2009
Marjă netă
1,6%
Capital social
300lei
Vechime
25ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
20081.192.534 lei
2009567.220 lei
2010350.622 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201020092008
Cifra de afaceri350.622567.2201.192.534
Profit net5.6502.41544.746
Număr mediu de angajați2105
Active imobilizate106.027227.064197.305
Active circulante1.173.366791.980676.360
Stocuri742.000252.602336.292
Creanțe426.774197.05991.198
Datorii1.259.1671.015.454861.352
Capitaluri proprii44.75939.10936.694
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

De urmărit
1,6% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,93 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
97% Față de anul anterior: stabil

97% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 10.12.2018

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
13891038
Nr. Reg. Com.
J40/4876/2001
EUID
ROONRC.J40/4876/2001
Cod CAEN principal
4782, Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Data înființării
17 mai 2001
Vechime
25 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
300 lei (bilanț 2010)
Adresă sediu
Str. BIBORŢENI Nr. 7, camera 1, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Drumeagului Nr. 71, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31877

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0744••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • EVR••• INSOLVE••• IP•••Lichidator judiciar, România
  • LIS••• AU•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2019
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2006. ONRC
2018
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2017
  1. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  3. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CARA COMIMPEX 2001 SRL

Este CARA COMIMPEX 2001 SRL activă?

Nu. CARA COMIMPEX 2001 SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a CARA COMIMPEX 2001 SRL?

Cifra de afaceri a CARA COMIMPEX 2001 SRL în 2010 a fost de 350.622 lei, în scădere cu 38% față de 2009.

Ce profit a avut CARA COMIMPEX 2001 SRL în 2010?

În 2010, CARA COMIMPEX 2001 SRL a înregistrat un profit net de 5.650 lei.

Câți angajați avea CARA COMIMPEX 2001 SRL?

Conform bilanțului pe 2010, CARA COMIMPEX 2001 SRL a avut în medie 2 angajați (față de 10 angajați în 2009).

Ce activitate avea CARA COMIMPEX 2001 SRL?

Activitatea principală a CARA COMIMPEX 2001 SRL era Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

Unde avea sediul CARA COMIMPEX 2001 SRL?

CARA COMIMPEX 2001 SRL avea sediul social la adresa Str. BIBORȚENI Nr. 7, camera 1, București Sectorul 1, Jud. București.

CARA COMIMPEX 2001 SRL are datorii la ANAF?

Nu. CARA COMIMPEX 2001 SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CARA COMIMPEX 2001 SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].