Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CALVET PROD SRL (CUI 17080144) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Țânțăreni, Comuna Blejoi, județul Prahova, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,6 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 2,57 mil. lei, cu 6 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.180.640 lei |
| 2017 | 2.303.045 lei |
| 2018 | 3.553.859 lei |
| 2019 | 4.017.728 lei |
| 2020 | 3.519.221 lei |
| 2021 | 4.760.535 lei |
| 2022 | 5.820.595 lei |
| 2023 | 7.515.974 lei |
| 2024 | 9.229.794 lei |
| 2025 | 10.563.899 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.563.899 | 9.229.794 | 7.515.974 | 5.820.595 | 4.760.535 | 3.519.221 | 4.017.728 | 3.553.859 | 2.303.045 | 2.180.640 |
| Profit net | 2.571.324 | 2.424.738 | 1.879.611 | 2.054.041 | 1.656.698 | 2.208.735 | 1.595.286 | 1.365.858 | 500.444 | 632.714 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 4 | 3 | 4 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 4.567.931 | 2.579.172 | 2.482.307 | 2.504.136 | 2.289.821 | 2.405.200 | 2.476.619 | 1.971.372 | 1.692.951 | 1.715.142 |
| Active circulante | 7.277.751 | 12.580.941 | 10.338.747 | 8.301.827 | 6.608.965 | 5.520.434 | 4.721.419 | 3.829.950 | 3.338.359 | 2.424.995 |
| Stocuri | 737.371 | 2.338.741 | 2.314.205 | 2.255.106 | 1.733.156 | 1.642.240 | 1.127.260 | 759.162 | 714.031 | 260.874 |
| Creanțe | 4.707.424 | 3.944.179 | 3.518.198 | 2.890.159 | 2.270.310 | 1.902.492 | 1.866.739 | 1.316.424 | 1.381.757 | 1.227.065 |
| Datorii | 8.769.344 | 9.190.474 | 5.950.795 | 3.990.373 | 2.084.897 | 1.655.181 | 2.366.923 | 2.288.870 | 2.463.223 | 1.429.792 |
| Capitaluri proprii | 3.087.304 | 5.980.920 | 6.883.015 | 6.826.727 | 6.825.314 | 6.281.771 | 4.843.058 | 3.523.879 | 2.579.210 | 2.710.345 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 83% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
74% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CALVET PROD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CALVET PROD SRL în 2025 a fost de 10.563.899 lei (10,6 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.
În 2025, CALVET PROD SRL a înregistrat un profit net de 2,57 mil. lei (2.571.324 lei).
Activitatea principală a CALVET PROD SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
CALVET PROD SRL are sediul social la adresa ȚÎNȚĂRENI Nr. 525, Sat Țânțăreni, Comuna Blejoi, Jud. Prahova, 107072.
Da. CALVET PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CALVET PROD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].